Проповеди и послания

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2018

Наступило пресвітле торжество Воскресіння Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа. Нині ми переповнені невимовної радості, бо «воскрес Христос із мертвих, первісток із померлих» (1Кор.15:20). Єдинородний Син Божий прийшов у наш світ, втілився і народився від Пречистої Діви Марії Богородиці, прийнявши людську плоть ,та став у всьому подібною нам Людиною, крім гріха.

ДОПОВІДЬ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА НА ЗАГАЛЬНОЄПАРХІАЛЬНИХ ЗБОРАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ 4 СІЧНЯ 2018 РОКУ

Закінчився 2017 рік, і сьогодні, уже традиційно перед великим святом Різдва Господа нашого Іісуса Христа ми проводимо загально єпархіальне зібрання, щоб підвести підсумки діяльності нашої єпархії за минулий рік та визначити основні напрямки пастирського та соціального служіння на рік наступний .

Минулий рік був роком продовження важких випробувань у житті нашої держави та Церкви. Продовжується війна та суспільні негаразди, але наша Церква та єпархія іде шляхом пастирського служіння Богу та людям. В цей же час минулий рік був наповнений важливими церковними подіями для нашої єпархії зокрема та Церкви в цілому. Ми мали можливість молитися перед великими святинями світового Православ’я, які відвідували нашу єпархію та святкувати ювілеї важливих церковних подій.

Беручи до уваги звіти благочинних та керівників єпархіальних відділів, можна прийти до висновку, що духовенство нашої єпархії віддано трудиться на поприщі пастирського служіння на благо Церкви.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА 2018

По милості Божій знову і знову ми святкуємо всесвітнє торжество Різдва Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа. Знову ми стоїмо в храмах Божих, наповнених світлом лампад і свічок. Знову ми чуємо чудові церковні піснеспіви, складені древніми авторами в честь народження Богомладенця, знову разом з сонмом ангелів співаємо "Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління". І знову відкривається перед нами "Велика благочестя тайна - Бог явився у плоті!" (1 Тим 3. 16).

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2017

Від щирого серця вітаю всіх Вас зі святом свят і торжеством із торжеств. Святкуючи пресвітле торжество Пасхи Христової, ми звертаємо наші думки і почуття до найвеличнішої події в земній історії всього людства - Воскресіння із мертвих Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2017

Цими великими та таємничими словами сьогодні ми прославляємо одну з найвеличніших подій в історії людства – Різдво Господа нашого Ісуса Христа. У цей день, коли нас переповнює особлива духовна радість, сердечно вітаю всіх Вас щирим різдвяним привітанням:

Христос Рождається!

Велика та невідома таємниця звершується сьогодні: Вічний стає младенцем, Невмістимий лежить у яслах, Цар світу покривається убогими пеленами.

Пасхальне Послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима 2016!

Від щирого серця вітаю всіх вас зі святом свят і торжеством із торжеств – Світлим Христовим Воскресінням, зі святом утвердження нашої християнської віри, надії та любові та звертаюсь до вас вічно живими радісними словами:

Христос Воскрес!

Святитель Іоанн Златоуст закликає всіх людей прийти у цей день до Воскреслого Спасителя і прийняти Його у свої серця. Багатий і бідний, праведний і грішний мають насолодитися трапезою віри і ввійти у радість Господа. Ісус Христос приніс себе в жертву за кожного, зійшов у пекло, переміг смерть, відкрив нам двері раю та зробив нас богами по благодаті.

ЗВІТ КЕРІВНИКА ВІДДІЛУ ПО ПИТАННЯМ ПАЛОМНИЦТВА

Останніми роками ми в Церкві багато уваги присвячуємо новій євангелізації. Зокрема, намагаємося відповісти на запитання, як найкраще свідчити Добру Новину вбогим за сучасних обставин, у нинішній історичній ситуації. Шукаємо шляхів, як зростати у вірі, з котрої випливає зміст і якість нашого життя, які своєю чергою залежать від Божої присутності в нашому житті.

Звіт єпархіальної Комісії по канонізацію святих.

За підзвітний період (2015 рік) Комісія по канонізацію святих, продовжувала збирання свідчень про подвижників віри та благочестя, котрі жили чи постраждали у межах колишньої Волинської чи теперішньої Житомирської єпархії, а також приймала актину участь в заходах, пов’язаних за для вшанування пам’яті вже прославлених угодників Божих, наших земляків.

Звіт керівника єпархіального відділу по взаємодії з органами охорони здоров’я та медицини.

Маю приємну нагоду вітати Вас на щорічних Єпархіальних зборах Житомирської і Нов.-Волинської єпархії та коротко доповісти Вам про діяльність єпархіального відділу по взаємодії з органами охорони здоровя та медицини. Саме у такому складі і форматі, ми щорічно збираємось для обговорення та вирішення назрілих проблем церковного життя нашої єпархії, а також підбиття підсумків року, що минає.

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2016

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

«Готовся Віфлиєме,
відкрий врата всім Єдеме.
Красуйся Євфрафа,
Бо дерево життя в печері
виросло від Діви…..»

(тропар предпразднства)