Архієпископ Никодим відвідав Хмельниччину!

21.05.2017

21 травня 2017 року, у Неділю 6-ту після Світлого Христовго Воскресіння, про сліпого, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим відвідав Хмельницьку єпархію Української Православної Церкви та взяв участь у святкових урочистостях з нагоди 25-ї річниці від дня закладки капсули та початку будівництва храму в честь святого архістратига Божого Михаїла у Райківцях.

Райківці - мальвниче село на Поділлі з населенням близько півтори тисячі осіб. Згадки про селище датуються XVIІ століттям, також у поселенні є давня та рідкісне тюльпанове дерево, що занесене до Червоної Книги. Саме це село є малою Батьківщиною відомого авторитетного архієрея нашої Церкви - митрополита Вінницького та Барського Симеона.

З нагоди урочистого святкування у храмі відзначаючому свій ювілей зібрались численні архіпастирі, духовенство, місцеві жителі та гості. Божественну літургію очолив митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній. Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Городницький Олександр, місцевий настоятель храму, духовенство різних єпархій.

Богослужіння оспівував дитячо-молодіжний хоу Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці.

За літургією підносилась молитва за мир в Україні, а ще заупокійні прохання за жертвами політичних репресій ХХ століття. Після святої літургії був звершений пасхальний хресний хід навколо храму.

Продовжилось свято урочистими вітаннями від архієреїв та представників світської влади.

Завершились урочистості святковим народно-церковним концертом в Райківецькому клубі.

Архієпископ Никодим відвідав Хмельниччину!