26.04.2012

З благословіння Блаженнішого Володимира митрополита Київського та всієї України архієпископ Никодим взяв участь у заходах, з нагоди 26-ї річниці Чорнобильської трагедії.

26 квітня, у Свято-Ілінському храмі міста Чорнобиль, була звершена Свята Божественна Літургія, яку очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Співслужили Правлячому Архієрею: архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископи: Макарівський Іларій, Васильківський Пантелеімон, а також духовенство Київського та Бородянського благочинь.

Під час Богослужіння відбувся чин причислення до лику місцевошанованих святих протоієрея Сергія Бондаренка (+1937). Єпископ Іларій, після малого входу, зачитав рішення Священного Синоду УПЦ від 30 квітня 2011 року (журнал № 23), про причислення протоієрея Сергія до святих нашої Церкви, а єпископ Пантелеімон ознайомив духовенство та вірних із житієм святого.Архієпископ Никодим взяв участь у заходах, з нагоди 26-ї річниці Чорнобильської трагедії.Після чого, на середину храму, для поклоніння, було винесено його іконописне зображення.

По завершення Літургії, митрополит Павел, із подячним словом звернувся до Архієреїв, духовенства та присутніх вірян. Також Владика привітав Житомирського Архіпастиря із возведенням у сан архієпископа та подякував за візит. В свою чергу архієпископ Никодим подякува Правлячому митрополиту за відслужене Богослужіння, а також за опіку Чорнобильської пастви.