Архіпастирська молитва у Ружині.

31.03.2012
Архіпастирська молитва у Ружині.Архіпастирська молитва у Ружині.

Преосвященнійший єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим очолив Літургію Напередосвячених Дарів у Свято-Параскевському храмі с.Заріччя Ружинського району 30 березня, у день пам’яті преподобного Олексія чоловіка Божого.
З духмяним ружинським короваєм, квітами та великою радістю зустрічали віруючі, серед яких було і багато діточок, Владику.

Архіпастирю в соборному богослужіння співслужили благочинний Ружинського округу протоієрей Михаїл Маркевич, настоятель храму ієрей Володимир Бринзюк та усі священики благочиння, у тому числі й позаштатний Миколай Задерейко.

Перед Літургією відбулась сповідь духовенства округу. А після служби Владика Никодим звернувся до віруючих з повчальною проповіддю, в якій закликав якомога більше душевних зусиль докладати для боротьби з гріхом, особливо у дні Великого Посту. Адже так, як хвороба мучить тіло людини, так і гріхи обтяжують її душу. Життя земне коротке, наголосив Владика, і цей час нам дав Господь для того, аби ми підготували свою душу до життя вічного.Архіпастирська молитва у Ружині.Архіпастирська молитва у Ружині.

– Ми часто знаходимо час для розваг, але рідко для молитви. Усе відкладаємо на потім, але життя дуже коротке, і потрібно вже зараз відкинути усе негативне, що є – жадібність, гординю, себелюбство. Молитва – важкий труд, але тільки так ми можемо очистити свої душі. Ми кажемо, що любимо Бога і віримо в Нього, але як ми ставимось до ближніх своїх? Чи прощаємо їх і чи просимо в них прощення за причинений біль? Як важко іноді буває примиритись з ближніми і змирити власну гординю, – кожним своїм словом Архіпастир намагався достукатись до самого серця кожного з присутніх цього дня в храмі. Він також підкреслив, що життя таких праведників, як Олексія чоловіка Божого, чию пам’ять вшановує Церква в цей день, мають слугувати нам прикладом сили віри у Господа Бога, зміцнювати її в наших серцях.Архіпастирська молитва у Ружині.Архіпастирська молитва у Ружині.

Преосвященнійший єпископ Никодим звернувся також і до священиків з тим, що вони мають проповідувати віру християнську і самі слугувати взірцем християнина для своєї пастви.

Також Владика подякував усім за спільну молитву, а місцевому та запрошеному з Житомира та Коростишева хорам – за піснеспіви.

Благочинний Ружинського округу протоієрей Михаїл Маркевич подякував Владиці за візит та архіпастирську молитву. А парафіяни висловили сподівання на подальші такі зустрічі.

Прес-служба Ружинського округу.

Архіпастирська молитва у Ружині.Архіпастирська молитва у Ружині.Архіпастирська молитва у Ружині.Архіпастирська молитва у Ружині.