08.06.2012

4 червня у Свято-Троїцькому храмі с. Білилівка Ружинського району з нагоди храмового свята відбулось соборне богослужіння, яке очолив благочинний округу протоієрей Михаїл Маркевич. У Богослужінні взяли участь майже всі священики благочиння.

Білилівчани розділили радість свята з прихожанами інших парафій.

У День Святої Трійці згадується і прославляється зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків на 50-й день після Пасхи. Щойно душі апостолів сповнились Божественного вогню, як вони почали різними мовами виголошувати хвалу й подяку Господу Богу. Таке знання різних мов стало Даром Духа Святого, необхідним для розповсюдження Євангельської істини між народами.

Цього дня людям було відкрито буття третьої іпостасі Божої – Бога Духа Святого і вчення Іісуса Христа про Триєдиного Бога. Адже перед тим, як повернутись до Свого Небесного Отця, Іісус Христос пообіцяв апостолам нового Утішителя: «І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас перебуває і в вас буде Він» (Ів. 14:16, 17).

Білилівчани розділили радість свята з прихожанами інших парафій.

Учення про Святу Трійцю є основою християнства. Святий Афанасій Александрійський визначає й саму віру християнську, як віру в незмінну й блаженну Трійцю.

День Святої Трійці здавна вважався днем народження Церкви Христової.

Цього дня до Свято-Троїцького храму у Білилівці прийшли не тільки місцеві прихожани, а й з’їхалися богомольці з різних куточків Ружинського благочиння, а також із сусіднього Козятинського округу.

За благочестивим звичаєм, храм прикрасили квітами, зеленим віттям та травами. Символічно ці квіти і зелень вказують на духовне процвітання Церкви Христової.

Білилівчани розділили радість свята з прихожанами інших парафій.

Особливо піднесено цього дня співав церковний хор, до якого долучились хористи з інших парафій.

Божественну Літургію очолив настоятель храму протоієрей Михаїл Маркевич. Йому співслужили десятеро священиків благочиння.

Отець Михаїл звернувся до вірян з проповіддю, у якій розкрив значення свята Зішестя Духа Святого, а також пояснив, як Церква розуміє вчення про Триєдиного Бога та біблійний дар мов.

Білилівчани розділили радість свята з прихожанами інших парафій.

Зішестя Духа Святого стало початком повнокровного життя Церкви, - сказав о. Михаїл. - Ми не можемо пізнати Тайни Святої Трійці, яка є нероздільною. Тому маємо вірити, адже віра не від переконання, а від слухання. Мільйони людей охрестилися, бо почули істину і сприйняли її. У Церкві усе зрозуміло і прозоро, а якщо людина чогось не може зрозуміти, то це тому, що їй не вистачає знань, або ж вона недостатньо смиренна. Як сказано, гордим Бог противиться, а смиренним посилає свою благодать.

Після Богослужіння відбувся Хресний хід навколо храму. По тому були проголошені уставні многоліття. Після цього о. Михаїл подякував усім священикам, які прибули в Білилівку на Літургію та Хресний хід, а також парафіянам. Свято закінчилось братською трапезою, приготовленою умілими місцевими господинями.

Прес-служба Ружинського округу.