БЛАГОДІЙНИЙ МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.

22.02.2012
БЛАГОДІЙНИЙ  МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.

19 лютого, в м’ясопусну неділю, по благословенню архієрейського намісника Свято-Троїцького кафедрального собору протоієрея Валентина Мороза, на території храму відбулося святкування початку масляного тижня – Благодійний Масляний ярмарок.

Організаторами свята виступила православна молодь: вихованці, вчителі недільних шкіл собору, церкви Святих Царських мучеників та страстотерпців, активісти та волонтери Молодіжного клубу активного покоління „NIKA”. Діти спекли власними руками смачні млинці з сиром, медом, маком, варенням і різноманітні солодощі: торти, пиріжки, рогалики, кекси, пончики, пряники....., а також підготували до 60 л. гарячого чаю.
БЛАГОДІЙНИЙ  МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.
Ярмарок був незвичайним у тому, що ціни на солодощі ніхто не виставляв, а на столах стояли скриньки, в яку бажаючи самі, по-можливості, кидали гроші, вибирали печиво, яке їм сподобалося і скільки хотілося, а діти в свою чергу дарували смайлики.

Прихожани храму були здивовані, адже подібний ярмарок на території собору проводиться вперше і спочатку боязко спостерігали, але коли дітвора запрошувала до чаю, наголошуючи на тому, що це безкоштовно почали сміливіше підходити. У кожного виникав свій мотив: хтось зігрівався чаєм, хтось смакував випічки, а хтось просто вносив пожертву на благодійну справу.
БЛАГОДІЙНИЙ  МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.
Підготовлені плакати з доречними закликами не залишили байдужими жодного прихожанина, гостя свята, а саме: „Спішіть творити добро, бо кожен день наближає вас до вічності”, „Доброта врятує світ”, „Подаруй посмішку ближньому”, „Їж, гуляй, веселись, а в піст на це не дивись”, „Їжа годує тіло, а піст душу”, „Найкраща нагорода для Господа – послужити ближньому”, „Спішіть прощення попросить, спішіть комусь за щось простить, „Проводимо масляну – зустрічаємо піст”, „Не все коту Масляниця – буде і піст”, ”Ваша пожертва допоможе дітям, хворим на цукровий діабет”.
БЛАГОДІЙНИЙ  МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.
Покупці, перепитуючи: „Невже це наша сучасна молодь власними руками приготувала таку смакоту?”, дякували за гарячий чай, смачні солодощі висловлювали свої думки:
Одним із перших покупців став М.П.Боровець, в минулому мер м.Новограда-Волинського, постійний прихожанин храму. Микола Петрович не обминув жодної скриньки заради доброї справи. Зігрівшись чаєм, подякував дітям і висловив особисту думку: „Я таке бачу вперше. Дуже гарно. Молодці. Так тримати”.
БЛАГОДІЙНИЙ  МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.
Прихожанка храму, Любов, сказала: „Ярмарка організована за тиждень до Великого посту для мене приємна несподіванка, адже у нас це вперше. Стаканчик гарячого чаю після літургії в морозний день зігрів тіло, а дитячі посмішки та власноруч випечені солодощі зігріли душу. Відчувалося, що дітки в ці вироби внесли часточку свого серця і доброти. Я сподіваюсь, що це тільки початок нової церковної традиції”.

Постійна прихожанка храму, Олена на запитання дітей „Чи сподобався ярмарок?”, відповіла: ”Так. Сподобався. Всі дітки відзначилися своєю творчістю, самоорганізованістю, терпінням і любов’ю до людей. Не дивлячись на морозець, молодь в ролі справжніх продавців подарувала радість всім присутнім”.
БЛАГОДІЙНИЙ  МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.
Євгенія, яка співає у церковному хорі, сказала: „ Я хочу висловити слова вдячності ініціатору цього дійства наміснику собору о.Валентину, який за короткий термін, зумів своєю прихильністю і вірою націлити людей нашого храму до Бога та Божих заповідей. Нехай же всі його задуми і подібні благодійні дійства будуть взірцем доброчинності і милосердя до віри Господньої, щоб всім нам пройти в здоров’ї Великий піст і стріти світле Христове Воскресіння”.
БЛАГОДІЙНИЙ  МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.
Приємно було бачити серед гостей свята дітей зі школи-інтернату, яких всі прийняли з радістю і розумінням того, що ці дітки, обділені домашнім затишком та батьківським теплом, потребують найбільшої уваги. Повертаючись додому дітвора щиро подякувала наміснику о.Валентину, сказавши: „Ми вперше на такому святі у Вашому храмі. Від сектантів ми чули, що в православну церкву ходять одні бабусі, а сьогодні ми зрозуміли, що у вас багато молоді. Нам було весело і цікаво”.

Після закінчення ярмарку діти, під керівництвом протоієрея Валентина Пелешка та диякона Миколая Мізерного смажили шашлик. Наївшись досхочу та продимівшись наскрізь димом, стомлені, але щасливі перерахували виручені кошти. Всі були приємно здивовані. Ярмарок вдався на славу. Заробили 2000 грн. Ці кошти організатори свята використали на благодійну допомогу хворим діткам: на цукровий діабет та інші захворювання.
БЛАГОДІЙНИЙ  МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.
Завершився ярмарок, розійшлись гості, а організатори свята не поспішали залишати церковне подвір’я і навперебій ділилися враженнями:
- актитвіст клубу Діана Юта, сказала: „Так класно бути в ролі продавця. Стільки уваги і теплих слів ми почули від вдячних покупців. А шашлик, гарячий чай, фотосесії та спілкування з друзями. Це все супер...”
- вчителі недільних шкіл, Лариса Юріївна та Галина Григорівна, сказали: „Дітвора з радістю чекала свята, готуючи плакати, смайлики, обговорювали рецепти випічки.... .
БЛАГОДІЙНИЙ  МАСЛЯНИЙ ЯРМАРОК.
Дитяче бажання, не зважаючи на мороз, подарувати іншим радість перемогло все. Був не тільки гарячий чай, а й щире, дружнє спілкування і побажання від здивованих прихожан щастя і благополуччя дітям. Маємо надію, що подібний захід стане традиційним і до нього буде приєднуватись ще більша кількісь православної молоді міста і району”.

Отже, подібні свята необхідні для зближення людей, налагодження спілкування з молоддю, укріплення духовності у суспільстві, надання дітям можливості наблизитися до Церкви, стати ближчими до Бога, один до одного, на противагу занепаду культури і духовності, що панує у сучасному світі.

Ольга КОЖУХОВА