Божественна Літургія та молебень у Свято-Миколаївському соборі Бердичева з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

29.07.2013

Двадцять восьмого липня в усіх храмах Бердичівського благочиння пройшли святкові Богослужіння на честь 1025-річчя Хрещення Київської Русі.

Божественну Літургію та молебень у Свято-Миколаївському соборі звершив благочинний Бердичівського округу, настоятель храму протоієрей Віталій Бойков.

Світлий перелив дзвонів скликав на святкову Службу Божу мешканців Бердичівщини. До Свято-Миколаївського собору зійшлися православні міста та приїжджі. Віруючі натхненно підносили свої молитви до Бога, просячи, щоби Всемилостивий Господь благословляв Україну, Православ'я і народ український. Люди щиро молилися за свої родини, за дітей та онуків, за ближніх своїх.

Ірина Мухіна приїхала до Бердичева з Санкт-Петербурга. З вірою та любов’ю жінка зверталася до Господа, Пресвятої Богородиці, до Святих угодників Божих: «Прошу благ близьким моїм, допомоги у всіх справах і турботах. Святий Рівноапостольний Великий Князю Володимире, моли Бога за нас!»

У день пам’яті Хрестителя Київської Русі – Святого Рівноапостольного Князя Володимира багато віруючих причастилися Святих Христових Тайн: люди поважного віку, молодь та батьки з немовлятами. Після Божественної Літургії благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков звершив молебень. У благословенний час 1025-річчя Хрещення Київської Русі храмом лунали молитви про життя, мир, здоров’я, спасіння і відпущення гріхів наших, за єдність віри та Святу Христову Церкву. «Величаємо тебе, Святий Рівноапостольний Князю Володимире, і шануємо святу пам’ять твою…»

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх з великим святом: «Ми вийшли з однієї купелі Хрещення, всі ми виховані в одній колисці Святої Православної Церкви. Проходячи земним шляхом, понесемо в майбутнє іскру Божу, віру нашу батьківську православну. З вуст Святого Апостола Андрія Первозванного над дніпровськими водами і київськими горами пророчо пролунало: «Чи бачите гори ці? На цих горах засяє благодать Божа, буде велике місто, і Бог зведе багато церков». Апостол піднявся на гори, благословив їх і поставив на вершині хрест.

Апостольське пророцтво збулося, і Київська Русь сподобилася Святого Хрещення. Особливе значення цьогорічній великій події додає те, що в Києві зараз перебуває велика християнська святиня – хрест Апостола Андрія Первозванного. Нехай Всемилостивий Господь зміцнює нас у Святій Вірі Православній! Бажаю вам радості у Христі та з Христом!»

Прес-служба Бердичівського благочиння.