День сім’ї.

12.07.2012

Сім’я – це колиска людства, бо все починається з неї. Саме в сім’ї формуються моральні цінності, визначаються життєві пріоритети. Міцна родина, віра в Бога, повага до батьків – споконвічні цінності українського народу, які передаються в сім’ях! Міцна сім’я є запорукою успішності людини і всієї держави в цілому.

День сім’ї.День сім’ї.

8 липня, в День сім’ї, з благословення керуючого Житомирською єпархією архієпископа Никодима, з ініціативи єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді в місті Новограді-Волинському була звершена святкова хресна хода з водосвятним молебнем та проведені інформаційно-просвітницькі заходи. Подібного роду акція в місті організовується вперше, оскільки День сім’ї – свято для України нове.

Помолитися за свої родини прийшли сотні городян, а також духовентво Новоград-Волинського Троїцького округу зі своїми парафіянами.

День сім’ї.День сім’ї.

Хресна хода, на чолі зі священнослужителями, з іконами, хоругвами, піснеспівами вирушила від Свято-Троїцького кафедрального собору до міського Парку культури. Також в руках учасників були плакати та повітряні кульки з написами: „Церква за сім’ю”, „Міцна сім’я – міцна держава!”, „Молодь вірить” та ін.

Активними учасниками ходи були активісти молодіжного клубу активного покоління „NIKA” - дарували кульки, роздавали буклети та вигукували заклики: „Тато, мама, брат і я – всі ми дружняя сім’я!”, „День сім’ї – найкраще свято на землі!”. Ці заклики стали додатковим стимулом для попутних споглядачів, які із захопленням приєднувались до спільного торжества.

День сім’ї.День сім’ї.

Пройшовши по центру міста, колона зупинилася в парку біля фонтану, де був звершений водосвятний молебень, який очолив благочинний протоієрей Валентин Мороз. Духовенство просило у милостивого Бога надати українським сім’ям панівний стан миру, любові, віри у всесильну допомогу Божу, вірності, дружби і смирення між членами родин.

Після окроплення присутніх освяченою водою та виголошення відпусту молебню отець Валентин звернувся до учасників торжества з добрими побажаннями та напутнім словом, в якому відзначив позитивні плоди співпраці Церкви і держави, що втілились в ряді законодавчих актів, серед яких стало визначення дати 8 липня, як державного свята - Дня сім’ї.

День сім’ї.День сім’ї.

На завершення особливої події священики роздавали усім бажаючим натільні хрестики та вели невимушене спілкування з людьми, які шукали підтримки і порад у вирішенні наболілих проблем у сімейних стосунках. Також, всі учасники ходи отримали в подарунок буклети на тему сім’ї, які спеціально випустив єпархіальний відділ у справах сім’ї, з цікавими і корисними рубриками.

Після урочистостей щасливі родини з діточками повернулися до Свято-Троїцького кафедрального собору, де приклонилися до храмових святинь та поділилися враженнями:

- учасниця ходи Галина запевнила, що: «Спільними зусиллями і молитвами можливо зберегти родинні цінності. Саме такими хресними ходами потрібно нагадувати сучасній молоді про ідеал сім’ї. Вірю, що хресна хода в День сім’ї стане традиційною»;

День сім’ї.День сім’ї.

- учасниця ходи Валентина сказала: «Дякую нашому батюшці, за організацію такого благодатного дійства. Я рада, що вперше взяла участь у хресній ході та ще й в рідному місті. Це щось неймовірне»;
-

„Як приємно, що День сім’ї ми святкуємо в День пам’яті блгв.Петра і Февронії і саме Церква підтримала дане свято так активно. Я вірю, що Господь почує наші молитви вознесені сьогодні....”, - радісно повідомила Ольга.

Церква, як боголюдський організм, глава якого – Христос, а члени – народ Божий, зацікавлена у збереженні сім’ї, її зміцненні. Тому її священнослужителі з радістю готові підтримати державу у її благих починаннях.

Ми віримо, що щирі молитви за сім’ю, під час хресної ходи, будуть почуті і Господь допомагатиме родинам в повсякденному земному житті, а також сприятиме спасінню наших душ.

Відділ релігійної освіти і катехізації сім’ї та молоді Житомирської єпархії.

День сім’ї.