Дев’ятнадцятого серпня, у свято Преображення Господнього, православні віруючі Бердичева зустріли чудотворну ікону Божої Матері «Благоуханний Цвіт»

20.08.2019

Дев’ятнадцятого серпня, у свято Преображення Господнього, Бердичівське благочиння відвідала чудотворна ікона Божої Матері «Благоуханний Цвіт». У Богом благословенний день Біля Свято-Миколаївської собору святиню зустріли духовенство та віруючі округу.

Чудотворний образ прибув зі Свято-Костянтино-Єленінського Ізмаїльського чоловічого монастиря Одеської єпархії. Ікона «Благоуханний Цвіт» – відомий в православ'ї образ і належить до найшанованіших. Іконографічно святиня схожа з іконою Божої Матері «Нев’янучий Цвіт». У давніших образах відмінність полягала в тому, що на іконі «Нев’янучий Цвіт» Богонемовля сидить на правій руці Богородиці, а на іконі «Благоуханний Цвіт» – на лівій. Богоматір тримала гілку з квітами у різних руках. У сучасних іконах цієї різниці не дотримуються, і обидві можна вважати одним і тим же образом Богородиці.

«Радуйся, Мати Божия, Цвете Благоуханный…»

Ікона «Нев’янучий Цвіт» – символ чистоти, ніжності та божественної любові. Своїй появі вона зобов'язана особливій традиції, яка існує на острові Кефалонія (Греція). Там вшановують свято Благовіщення Діви Марії, жертвуючи до образів Пресвятої Богородиці запашні білі квіти – жасмин, лілії, троянди та едельвейси. Вони нагадують про божественного посланця Гавриїла, котрий явився до непорочної Отроковиці, щоб сповістити Їй Господню волю. Під кіоти образів кладуть благоуханні суцвіття, ними прикрашають приміщення, де знаходяться святині. Згодом пелюстки в’януть, але в день Успіння Небесної Цариці відбувається диво – засохлі стебла оживають, перетворюючись на чудові букети… Саме це надихнуло афонських ченців до створення ікони, і на зображенні неодмінними є прекрасні квіти. «Ты еси Корень девства и Неувядаемый Цвет чистоты», – звертається Церква до Богоматері...

З першої версії образу, створеного на Афоні, пізніше зробили ще кілька списків. Ізмаїльська ікона «Благоуханний Цвіт» написана в XIX столітті, імовірно, грецьким іконописцем. Вона була сімейною святинею благочестивих жителів міста Ізмаїла – Георгія та Марії (їх прізвища невідомі), і тому на іконі присутні Небесні покровителі цього сімейства – великомученик Георгій Побідоносець та рівноапостольна Марія Магдалина. У 1937-му році ікона була подарована ними Ізмаїльському чоловічому монастирю святих рівноапостольних Костянтина та Єлени. Святкування на честь цього образу ікони Божої Матері «Благоуханний Цвіт» звершується 27-го листопада (за новим стилем)…

У різні часи Божа Матір просвіщала і наставляла, зміцнювала й підтримувала. Пресвята Богородиця допомагає всім, хто з молитвою звертається до Неї, виконує прохання матерів, лікує хворих, спасає від небезпеки, дарує час для покаяння, являє Свою милість тим, що каються, постає перед вмираючими…

Православні віруючі моляться перед святим ликом Богоматері з проханнями про надання їм добрих думок, які спонукають на чисті і щирі діяння. Молитви біля цієї ікони захищають сім’ю від непорозуміння та негараздів, від зла і ворогів. При труднощах у житті, коли не видно світла в кінці шляху, Богоматір приходить на допомогу й допомагає вийти з темряви. Ті, що моляться перед святинею, знаходять цілі у житті та сили рухатися далі і долають будь-які перешкоди. До того ж лик Пресвятої Діви зцілює від хвороб та душевних недуг.
«Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице, и чтим образ Твой святый, имже точиши исцеления всем с верою притекающим…»
Дев’ятнадцятого серпня, у святковий день Преображення Господнього, біля Свято-Миколаївської собору чудотворну ікону «Благоуханний Цвіт» зустріли духовенство Бердичівського округу на чолі з благочинним – архімандритом Варфоломієм (Бойковим) – та віруючі різних парафій. У храмі люди зібралися цілими родинами, матері тримали в руках немовлят. Віруючі благоговійно поглядали на святиню, прагнучи поклонитися чудотворному образу. Перед іконою було звершено молебень… До Цариці Небесної линули молитви, люди просили Пречисту Діву ризою Своєю чесною захистити Богом збережену країну нашу… Отець благочинний привітав усіх зі святом та великою подією у духовному житті міста: «У день Преображення Господнього нас відвідав цельбоносний образ Матері Божої, який побував у різних куточках України. Нині особливо потрібна підтримка Пресвятої Богородиці у багатотрудний для нашої Вітчизни і Церкви, для кожного з нас час. Святиня надихає тих, хто втратив надію, віру та життєві орієнтири, хто не чує голос Матері-Церкви, хто закостенів серцем. Чудотворна ікона дарує численні зцілення тим, хто з вірою до неї притікає. Нехай із поміччю Небесної Заступниці , Матері всіх християн, розквітне наша душа плодами віри! Нехай Покров Пресвятої Богородиці захистить нашу землю, і мир прийде на Україну!»

Від образу Божої Матері віє ніжністю, співчуттям та любов'ю. До ікони з благоговінням схилялися люди – ті, хто втомився від негараздів і тривог, хто впав у відчай та зневірився… І поруч зі святинею розпускається, наче квітка, душа, повертаючи до життя та радості, відроджуючись для нових звершень. Ласкава усмішка Божої Матері, яка тримає в руці гілку з білими квітами, дарує спокій та умиротворення і готовність долати випробування.

«Кожний раз, приходячи до Пресвятої Владичиці нашої Богородиці, прикладаючись до Її образу, ми підносимо свої молитви до Неї як Заступниці всього роду людського і Молитовниці перед престолом Божим за всіх наших близьких і за кожного з нас, просячи зміцнити віру і дарувати мудрість та смирення», – говорять Лія та Борис Неймани з селища Гришківців. До Марини Мур’є притулився онук – 7-річний Нікіта, а на руках бабусі – 7-місячні сестрички-близнючки Ольга та Іванна, які народились у чудовий день – на Хрещення Господнє. «Ми просимо, щоб Пресвята Богородиця дарувала духовне і тілесне здоров’я всій родині, мир та спокій – країні, щоб нашу людську скорботу перетворила на радість», – поділилася бердичівлянка.

Богородичний лик вселяє в серця людей надію на чудо. Не переставайте молитися і просити Пречисту Діву про допомогу. Вона чує наші молитви і не залишає без уваги… Будемо ж прославляти нашу Небесну Заступницю і Молитовницю.

Прес-служба Бердичівського благочиння.


Раздел: 
Новости Благочиний