Дітям-сиротам та дітям-інвалідам Бердичівщини знову подарували поїздку до Почаївської Лаври.

14.05.2012

Діти-сироти та діти з обмеженими фізичними можливостями з нетерпінням чекали на паломницьку поїздку до Почаївської Лаври. З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, подорож на святу Волинську землю відбулась у п’ятницю 11-го травня. Паломників супроводжував настоятель Свято-Дмитрівської церкви селища Гришківців протоієрей Юрій Рибачок.

Такі поїздки вже стали доброю традицією для юних прочан Бердичівщини завдяки щирій зацікавленості та допомозі депутата Житомирської обласної ради Олександра Ревеги. Перед початком подорожі священик дав благословення на поїздку і далі діти з батьками з Райгородка, Маркушів, Мартинівки та інших сіл вирушили автобусом до Почаєва.

У Лаврі протоієрей Юрій Рибачок здійснив цікаву екскурсію для представників землі Бердичівської. Розповідь розпочалася зі знайомства з історією заснування Почаївської Лаври. Діти відвідали Свято-Успенський собор і були вражені особливостями його будови, розписом та убранством храму. Вони подовгу стояли біля ікон та мозаїк, не відриваючи очей від канонічних сюжетів… Юні паломники та їх батьки з благоговінням схилилися перед Чудотворною іконою Почаївської Божої Матері, каменем зі слідом правої Стопи Божої Матері… Не одна дитина подумки молила Господа про покращення свого здоров’я.

Після Почаївської Лаври паломники відправилися до цілющого джерела праведної Анни, де бажаючі занурилися у святу воду. Скупавшись у життєдайній водоймі, відчули прилив сил та енергії.

Повертаючись додому, перекусили в автобусі бутербродами, які для них підготували організатори поїздки. Частування здалося надзвичайно смачним! Було тепло, душевно і якось по-особливому затишно…

За цей день діти та їхні батьки ніби ще більше здружилися і стали однією дружною родиною. Адже саме в таких подорожах люди отримують можливість не тільки дізнатися багато нового, а й відчути себе частинкою нашої Православної Церкви, історії та культури країни.

Поїздка залишила чарівні враження в дитячих душах. Вони довго згадуватимуть своє паломництво до православної святині України.

Прес-служба Бердичівського округу.