22.02.2012
Духовенство Бердичівського благочиння зустрілося з особовим складом Бердичівського міськвідділу УМВС України в Житомирській області.Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков, відповідальний за зв’язок із армією та правоохоронними органами ієрей Роман Натальчук і відповідальний за місіонерський відділ ієрей Олександр Худяков зустрілися з особовим складом Бердичівського міськвідділу УМВС України в Житомирській області.
Деякий час тому священство Бердичівського благочиння проводило для співробітників органів внутрішніх справ бесіди про цінності життя та його духовно-моральні засади, розуміючи складність служіння людей у погонах та проявляючи готовність духовно окормляти їх і молитовно надавати вспоможеніє.Духовенство Бердичівського благочиння зустрілося з особовим складом Бердичівського міськвідділу УМВС України в Житомирській області. «З ініціативи нового обласного керівництва міліції та з благословення керуючого Житомирською єпархією Преосвященнішого Никодима, єпископа Житомирського і Новоград-Волинського, в масштабах усієї області щотижнево будуть проходити зустрічі духовенства з особовим складом міліції, – розповів благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. – Цього року ми прийшли на першу зустріч. Тему не визначаємо, оскільки передбачається живе спілкування. В теперішній складний і багатотрудний час Церква, як турботлива мати, завжди готова надавати допомогу і підтримку всім, хто цього потребує».
За словами заступника начальника Бердичівського МВ УМВС з кадрового забезпечення Дмитра Альошовича Нікурадзе, «начальник УМВС України в Житомирській області генерал-майор міліції Олександр Анатолійович Просолов запроваджував таку традицію, будучи начальником головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим, і привніс її на Житомирщину. Адже духовне виховання особового складу – важлива ділянка в діяльності правоохоронних органів. Це позитивно впливає на взаємовідносини в колективі, на родинні стосунки співробітників та на ефективне виконання службових обов’язків працівниками органів внутрішніх справ».
В актовій залі Бердичівського МВ УМВС зібралося близько ста правоохоронців – різних за віком та життєвим досвідом. Отець благочинний розпочав співбесіду з ними: «З кожним роком загострюються різні соціальні проблеми. На жаль, сьогодні ми маємо інерцію бездуховності. Розумієте, людина, що боїться Бога, боїться згрішити, не переступить закон. Ви допомагаєте встановлювати справедливість, але є й Божий суд. І совість – це голос Божий, це ті норми вічного життя, які дані людині від створення світу. Вам волею Божою доводиться стикатися з негативом життя. І від цього, безумовно, страждають ваші душі. Мета нашої зустрічі – стикнутися душами своїми, щоб у живому спілкуванні взаємно збагатитися».
Про напрацювання місіонерського відділу стосовно проведення подібних зустрічей учасникам зібрання розповів ієрей Олександр Худяков: «Сьогодні ми ведемо розмову з вами в форматі: питання – відповідь. У перспективі можливе більш вузьке спілкування. Чому б не зустрічатися сім’ями? Дуже добре, якщо виникнуть питання – ми із задоволенням відповімо на них. Ви служите, і ми служимо: і в цьому наша подібність». «Церква відкрита для спілкування, – продовжив діалог ієрей Роман Натальчук. – Якщо є взаємний інтерес – теми знайдуться. Цілі у нас схожі: покращити духовно-моральний клімат у суспільстві. Будемо підтримувати одне одного». Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков повідомив, що місіонерський відділ планує проводити лекції для різних вікових категорій населення. Якщо в міських правоохоронців будуть якісь побажання, до них прислухаються і обов’язково врахують.
За родом своєї діяльності працівники міліції часто стають свідками людських трагедій. Серед потерпілих – і жертви насильства в сім’ї. Дільничний інспектор Семен Броніславович Кіришевський запропонував духовенству підключитися до рішення їх проблем разом із міським управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту. Ідею підтримали. У Бердичівському районі – 24 дільничних і 22 священнослужителя, тому їх взаємодія може дати хороший результат. Як відомо, в селах найбільший авторитет мають священик, лікар та дільничний.

Правоохоронці прислухалися до слів священиків, міркували над почутим. Можливо, їх питання виникнуть пізніше, можливо, хтось захоче поговорити один на один. Адже спілкування – це дар Божий. І прийняття його становить сенс, зміст людського життя.
Священики запропонували аудиторії співробітників органів внутрішніх справ записати їх телефонні номери, щоб при нагальній потребі дзвонити і радитися з будь-яких питань.

Прес-служба Бердичівського округу