Духовенство міста Новограда-Волинського взяло участь в урочистостях з нагоди 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

11.05.2012

8 травня, в переддень 67-ї річниці Перемоги в міському Палаці культури відбулися урочистості на честь перемоги у Великій Вітчизняній війні та святковий концерт. На запрошення влади в них взяли участь благочинний Новоград-Волинського округу протоієрей Стефан Маркевич та архієрейський намісник Свято-Троїцького кафедрального собору м.Новограда-Волинського.

9 травня з нагоди свята в Новограді-Волинському відбулася святкова хода від Скверу Слави, що в центральній частині міста до міського кладовища із зупинками біля пам’ятних місць. На перехресті вулиць Шевченка-Пушкіна-Лесі Українки відбулися показові виступи військового духового оркестру та проходження військовослужбовців. На меморіальному кладовищі відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до могил загиблих фронтовиків. Наостанок, пам’ять загиблих була вшанована хвилиною мовчання та салютними залпами.

Участь у заході взяли представники влади, ветерани, представники громадськості, засобів масової інформації та духовенство міста.

Як свідчать статистичні дані, у Великій Вітчизняній війні загинув кожен 5-й українець. Загальна цифра громадян СРСР, які загинули протягом 1941-1945 років, - 27 мільйонів осіб. Серед фронтовиків уціліло тільки 3% з загальної кількості. Всього загинуло 7 мільйонів українців (росіян - 1,8 мільйона). Щоденно у таборах військовополонених помирало 2 500 осіб. Всього у полоні загинуло 3,7 мільйона осіб з 5,7 мільйона. Щонайменше третина з загиблих - українці.

Протягом 1941-1945 рр. на фронтах Великої Вітчизняної війни воювало 4760 новоград-волинців, з них 2980 полягли смертю хоробрих, 2578 нагороджено бойовими орденами та медалями, троє уродженців міста – А.Т. Бурковський, Ю.М. Горбко, П.І. Сірагов удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу. Вшановуючи внесок фронтовиків у визволення нашого краю, 48 учасників Великої Вітчизняної війни удостоєні високого звання „Почесний громадянин Новограда-Волинського“. Із майже 400 вулиць міста 59 носять почесні імена героїв війни, які народились або відзначилися у боях за місто. За останні три роки на 17 вулицях міста встановлено інформаційні дошки.

Війна це незрівняна трагедія для всього народу. Свята Православна Церква всі роки війни йшла пліч опліч зі своїми чадами, підтримуючи і надихаючи воїнів на ратний подвиг. І сьогодні Церква, як любляча мати піклується про увіковічення пам’яті героїв Великої Вітчизняної війни. У храмах Новограда-Волинського в День Перемоги були відправлені панахиди, а також подячні молебні, в яких православний люд звертався до Господа з подякою про дарування нашому народові довгоочікуваної перемоги.

Нажаль, з кожним роком ветеранів стає дедалі менше. І вже сьогодні не всі можуть вийти на святковий парад через хворобу і неміч. Православна молодь парафії Святих Царських мучеників і страстотерпців в лиці активістів молодіжного клубу «NIKA» відвідала домівки ветеранів і фронтовиків з подарунками та привітаннями.

Ганна Дмитрівна, 93 роки, ветеран війни, в минулому засновник та директор ЗОШ №8 розповіла: «Зараз дітки у вас є все і мирне небо над головою, і все необхідне для навчання. А в післявоєнні роки у дітей не було нічого. Писали на клаптиках картону. Я дякую вам за привітання, а ви дякуйте Господу за все, що маєте сьогодні».

Молоді активісти почувалися щасливими від того, що змогли подарувати промінчик тепла для самотніх, немічних героїв. Олександр, активіст клубу: «Я на слідуючий рік теж піду вітати ветеранів. Один дідусь-ветеран зустрічаючи нас завжди плаче і дякує нам, що не забуваємо».

У багатьох ветеранів сльози на очах й досі …

Вічна пам’ять і вічна слава героям!

Прес-служба Свято-Троїцького кафедрального собору.