Духовна підготовка допоможе боротись з хворобами суспільства.

30.04.2012

27 квітня відбулась чергова духовна бесіда благочинного Ружинського округу протоієрея Михаїла Маркевича з працівниками райвідділу міліції. Нагадаємо, що священики благочиння щоп’ятниці зустрічаються з правоохоронцями для таких бесід.

Цього разу о. Михаїл вів розмову про взаємодію Церкви і міліції.

– Церква молиться, благословляє діяльність силових структур, співпереживає у важкі хвилини і радіє успіхам, – наголосив священик, – адже держава неможлива без законів.
Духовна підготовка допоможе боротись з хворобами суспільства.Закономірність виникнення держави і права великий релігійний філософ В.С.Соловйов пояснює недосконалістю людей, різнорідністю їх інтересів, які потрібно узгоджувати і регулювати. На його думку, безпека як однієї людини, так і цілого суспільства не може охоронятися виключно моральним законом, який може виявитись недієвим для людей з антигромадськими настроями. Для узгодження усіх інтересів, вважав він, якраз потрібні юридичний закон і держава. Саме В.С.Соловйову належать знамениті слова про те, що держава існує не для того, щоб створити рай на землі, а для того, щоб не допустити пекла.

Протоієрей Михаїл зауважив, що міліціонер у своїй роботі має керуватись не тільки законами, прийнятими у державі, а й основним людським законом – сумлінням. Адже в житті бувають різні ситуації, і кожен мусить знайти ту золоту середину, що дозволить правоохоронцю дійти гармонії між обов’язком і своїми внутрішніми переконаннями. Господь Бог бачить серце й помисли кожного з нас, і знає, наскільки сумлінно людина несла своє служіння.

Священик порадив правоохоронцям починати кожен день з молитви до Бога:

– Не обов’язково шукати особливих слів, достатньо щиро попросити Господа просвітлити розум і почуття, щоб прийняти справедливе рішення.
На жаль, як констатував благочинний, у нас так прийнято, що представника влади чи правоохоронних органів можна побачити в церкві лише під час виконання службових обов’язків. Але ж саме представники цих професій мають більшу потребу у пізнанні й розумінні духовних цінностей.

– Ви повинні мати почуття благородства, честі, обов’язку перед державою й народом, – підкреслив о. Михаїл.

Після зустрічі подумалось: а чи потрібні такі бесіди на духовні теми самим правоохоронцям? Відповідь нам дає життя. Робота працівника міліції чи й інших силових структур сьогодні – це не тільки постійне напруження і відповідальність, а й часто сильне моральне навантаження. Духовна підготовка допоможе боротись з хворобами суспільства.
Щодня міліціонер має справу з найбільш небезпечними проявами людської бездуховності й аморальності: від уже звичайного, на жаль, алкоголізму й побутового насильства, наркоманії, крадіжок до корупції, грабежів, зґвалтувань, убивств і самовбивств. Як вистояти у боротьбі з таким ворогом, самому залишившись духовно чистим? Як справедливо зауважив нещодавно у одному зі своїх виступив Святійший Патріарх Кирил, це абсолютно морально неблагополучне середовище, це, за великим рахунком, інфекційний ізолятор.

«Але ж коли в інфекційний ізолятор приходить лікар, у нього є відповідні способи захисту, а коли в цю заразу занурюється молода людина з невеликим життєвим досвідом, коли вона бачить виворіт життя, – який шок, навіть в естетичному плані, який удар по людині!», – наголосив Патріарх.

Яка духовна підготовка у молоді, яка, одягнувши форму, дає клятву українському народові? Чи має вона імунітет проти хвороб суспільства, які з’їдають його з середини і нищать швидше за війни і стихійні лиха? Можливо, такі духовні бесіди стануть доброю «вакциною» для людей, покликаних охороняти закон.

Прес-служба Ружинського округу.

Раздел: 
Новости Благочиний