07.04.2012

Шостого квітня, в день Препразднства Благовіщення Пресвятої Богородиці, настоятель Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) протоієрей Зиновій Ромах провів духовну лекцію для особового складу установи.

Протягом 20-и років клірик Свято-Миколаївського собору Бердичева протоієрей Зиновій Ромах (із цього року – голова пенітенціарного єпархіального відділу) духовно окормляє виправну колонію (№ 70). Духовну лекцію провів священик для особового складу Бердичівськлї виправної колонії (№ 70).Щотижня він звершує Богослужіння, сповідує та причащає засуджених і проводить для них пастирські бесіди. Духовні лекції отця Зиновія для особового складу установи максимального рівня безпеки завжди викликають велику зацікавленість її співробітників. Цього разу на прохання заступника начальника Бердичівської виправної колонії (№ 70) із роботи з особовим складом Андрія Кривця в рамках взаємодії пенітенціарного закладу з громадськими та релігійними організаціями протоієрей Зиновій Ромах провів лекцію про сутність і призначення Великого посту. Духовну лекцію провів священик для особового складу Бердичівськлї виправної колонії (№ 70).Старший інспектор із виховної роботи з персоналом Дмитро Струтинський повідомив, що з метою підвищення духовного, культурного та загальноосвітнього рівня працівників виправних установ управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області запроваджує заняття в громадському формуванні – Університеті культури. І ця зустріч має велике духовно-моральне значення.

«Завершується шоста седмиця Великого посту, – звернувся до присутніх отець Зиновій. – У ці дні ми переглядаємо своє життя, думаємо про власні помилки і молимося про те, щоб Господь простив гріхи наші. Всі ми люди, і нам властиво помилятися. Духовну лекцію провів священик для особового складу Бердичівськлї виправної колонії (№ 70).Ви, працівники колонії, маєте перевиховувати засуджених через спокутування ними провини за скоєний злочин: каяття і самоосуд, терпляче перенесення покарання, установку на законослухняну поведінку – і повноцінне включення в життя суспільства. Сповідь перед самим собою – це сповідь перед Богом. Бо Бог є любов, Бог є істина…» Розповідаючи про події останніх днів життя Ісуса Христа, священик нагадав співробітникам колонії про необхідність зазирнути в свої серця, осмислити своє земне перебування, коли напередодні Великодня душа пробуджується, очищується і перебуває в умиротворенні, любові та піднесенні: Духовну лекцію провів священик для особового складу Бердичівськлї виправної колонії (№ 70).«Як сказав Альберт Ейнштейн: «Є тільки дві нескінченні речі: Всесвіт і людська дурість, причому щодо нескінченності першого з них у мене є сумніви». В житті люди часто потрапляють до виправної колонії через власну дурість. Хтось опиняється в неприємній ситуації, а комусь потрібно перевиховувати таких.

Великий піст даний людині для того, щоб ми трудилися духовно над собою, прагнули змінити себе і зрозуміти свої вчинки. Людина приходить у світ із криком, вона адаптується до життя, пізнає його, а потім не хоче покидати цей світ. Духовну лекцію провів священик для особового складу Бердичівськлї виправної колонії (№ 70).І, підводячи підсумки у глибокій старості, замислюється: чи недаремно вона прожила свої дні? Час неймовірно швидко спливає – його завжди не вистачає. І ми маємо не забувати про плекання чистоти своєї душі. Стосунки з людьми потрібно будувати на основі взаємоповаги із людьми. Духовну лекцію провів священик для особового складу Бердичівськлї виправної колонії (№ 70).Один із найтяжчих гріхів – приниження людської гідності. І великий гріх – зазіхнути на своє життя. Така людина не потрапить до Божого Царства. Треба завжди думати про власні вчинки. І поважати ближніх своїх. У Великий піст нам дано час, щоб піднятися на той щабель, з якого впали, жити так, щоб не порушувати Заповіді Божі». Закінчуючи розмову, протоієрей Зиновій Ромах побажав слухачам, щоб Великдень був святом просвітленої душі.

Прес-служба Бердичівського благочиння.