13.04.2012

«Грядый на вольную страсть»

Великий четверток, тобто четвер Страсного тижня, присвячений спогаду подій, що безпосередньо передували взяття Господа Ісуса Христа під варту і Його Розп'яття: Таємній вечері, під час якої Господь встановив таїнство Євхаристії і омив ноги учням, нічного моління Христа в Гефсиманському саду і, нарешті, зрадницького цілування Іуди, що став знаком для взяття Господа під варту. «Грядый на вольную страсть»

Великий четвер, безпосередньо примикаючи до трьох головних днях церковного року - Великої п'ятниці, Великої суботи та Великодня, наближається до них і за своєю значимістю. Це, в першу чергу, пов'язано з особливим статусом Божественної літургії, яку здійснюють у Великий четвер, яка присвячена Таємній вечері подвійно: і взагалі, як всяка євхаристійна літургія, і особливим чином, як день щорічного спогаду останньої трапези Христа з учнями, під час якої і було встановлено таїнство Євхаристії.«Грядый на вольную страсть»

Ввечері в храмах служиться вечірня Великої п’ятниці , на якій прочитуються 12 страсних єванглій , де розповідається про хрестні страдання Спасителя.

В четвер 12 квітня чин святих страстей здійснив благочинний Чуднівського округу протоієрей Андрій Змієвський.

Прес- служба Чуднівського округу.