Хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева став дипломантом ХІІ-го Міжнародного фестивалю духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria»

16.05.2017

У середині травня одне з найдавніших і найкрасивіших міст України: романтичне, затишне і мальовниче – приймало численних шанувальників духовного співу та учасників ХІІ-го Міжнародного фестивалю «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria». З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева (регент – протоієрей Віктор Сватула) завітав на велику мистецьку подію у Кременці, звідки повернувся з Дипломом та Відзнакою.

Історія Міжнародного фестивалю духовного співу «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria» почалася в 2006-му році. За роки його існування склалися чудові традиції, і масштабне дійство набуло популярності та стало відомим далеко за межами України.

Кожного року дводенний фестиваль пропонує насичену програму. Цієї весни її учасниками стали хор Свято-Микільського храму (м. Ірпінь), чоловічий ансамбль «Октоїх» (м. Луцьк), жіночий хор «Світанок» Інституту мистецтв РДГУ (м. Рівне), жіночий ансамбль «Співаночки» обласного музичного коледжу (м. Кривий Ріг), Галицький академічний камерний хор (м. Львів), молодіжний камерний хор ім. Юліуша Словацького (м. Кременець), дитячий хор «Весна» школи мистецтв ім. Михайла Вериківського (м. Кременець), муніципальний чоловічий хор «Каменяр» відділу культури і туризму Стрийської РДА (м. Стрий), жіночий камерний хор «Eternita» (м. Рівне), студентський хор музичного училища ім. Соломії Крушельницької (м. Тернопіль), камерний хор «Відродження» (м. Кропивницький), камерний хор «Brevis» (м. Тернопіль), учнівський хор «Барви» музичної школи №1 ім. Василя Барвінського (м. Тернопіль), хор Свято-Миколаївського собору (м. Бердичів) та вокальний ансамбль «Emotivo» (м. Варшава, Польща).

Серед почесних гостей – художній керівник і диригент Галицького академічного камерного хору, народний артист України Василь Яциняк, композитор, Заслужений діяч мистецтв України Олександр Ходаковський, викладач Дрогобицького музичного училища ім. Василя Барвінського, Заслужений діяч мистецтв України Ігор Циклінський, професор Львівської музичної академії ім. Миколи Лисенка, Заслужений діяч мистецтв України Олег Цигилик і художній керівник Академічної чоловічої хорової капели України ім. Левка Ревуцького, Заслужений діяч мистецтв України Володимир Курач. Художній керівник фестивалю – Заслужений діяч мистецтв України Анатолій Галішевський.

У суботу, 13-го травня, п’ять колективів виступали в костелі Святого Станіслава під час концерту-презентації. Хор Свято-Миколаївського собору (регент – протоієрей Віктор Сватула) здивував своїм виступом слухачів, представивши цікаву програму: «Преславна Приснодіво Богородице» (Богдана Фільц), «Помилуй нас, Господи» (Олександр Архангельський), «Молитва» на слова Т. Г. Шевченка з поеми «Марія» (Микола Цололо), «Концерт до свята Трійці»(ексклюзивний твір, написаний харківським композитором Миколою Цололо спеціально для хору).

Наступного дня учасники ХІІ-го Міжнародного фестивалю «Кременецькі хорові вечори «Ave Maria» поклали квіти до пам'ятника Великому Кобзарю і виконали його безсмертний твір «Заповіт».

Завершив програму мистецького дійства гала-концерт у соборі Преображення Господнього. Виступ хору Свято-Миколаївського собору м. Бердичева вразив високим професійним рівнем виконання, особливою духовністю співу та багатством звукової палітри. Слухачі мали змогу насолодитися різними за характером та стилем творами: «Что Тя наречем, Пресвятая Дева?» (Олександр Віла-Боцман), «Із глибини взиваю до Тебе, Господи» (Петро Яньчак, переклад з латині зроблений житомирським композитором Олександром Ходаковським для виконання хором собору на цьогорічному фестивалі), «Боже мій, на що мене Ти покинув?» (Ганна Гаврилець). Декілька творів, підготовані хором, прозвучали вперше за 12-річну історію фестивалю, викликавши неприховане захоплення учасників та гостей багатством відтінків та проникливим і гармонійним співом.
Колективу вручили Диплом фестивалю та особливу Відзнаку за високий художній рівень виконавської майстерності, популяризацію кращих надбань хорової скарбниці України та активну участь у фестивальному русі.

«Кременець – старовинне місто, в яке хочеться повернутися. І не лише тому, що воно чарує своїми прекрасними храмами, архітектурними пам’ятками, Замком на горі та красою краєвидів, – говорять учасники фестивалю. – Кременець – це духовна радість від щорічного Міжнародного фестивалю хорового співу».
Всьоме хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева приїздить до Кременця і щоразу сповнюється незабутніми враженнями.

Прес-служба Бердичівського благочиння.