13.07.2013

Дванадцятого липня Православна Церква вшановує пам’ять Святих першоверховних апостолів Петра і Павла, які найбільше потрудилися для проповіді спасіння, що своїми стражданнями, смертю і Воскресінням подарував людству Господь наш Ісус Христос. Цього дня церква на честь славних і всехвальних першоверховних апостолів, розташована на території Райківської виправної колонії (№ 73), зустріла чергову річницю свого освячення.

Два роки тому Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, звершив чин освячення храму у виправній колонії в селі Райках. Цього літа Господь сподобив знову молитовно відзначити престольне свято у церкві Святих першоверховних апостолів Петра і Павла. Божественну Літургію звершив настоятель храму протоієрей В’ячеслав Губенко. Храм Святих першоверховних апостолів Петра і Павла на території Райківської виправної колонії (№ 73) відзначив другу річницю освячення.На святкове Богослужіння зійшлися засуджені, працівники виправної установи і мешканці села. До спільної молитви приєдналися начальник Райківської виправної колонії Станіслав Шафранський та його заступники.

Вітаючи всіх зі святом, отець В’ячеслав закликав мешканців виправної установи наслідувати життєвий приклад Святих апостолів: «Постійно підтримувані благодаттю Святого Духа, Святі першоверховні апостоли Петро і Павло навертали до Христа тисячі людей, хвилювали й підкоряли своєю натхненною проповіддю їх серця. Храм Святих першоверховних апостолів Петра і Павла на території Райківської виправної колонії (№ 73) відзначив другу річницю освячення.Наполеглива праця, породжена палкою вірою і впевненістю у вченні, яке вони проповідували, – ось головна риса діяльності цих двох святих мужів. Вони зазнали чимало випробувань і страждань, несучи світу Благу звістку про Христа, Який дарував нам спасіння...

Згадаймо, як рибалка Петро за першим покликом пішов за Христом. Новонавернений апостол став палким послідовником Христовим, Його учнем і постійним супутником... Сила Божа, Сам Христос переродили колишнього Савла з «вітхої» та зробили «новою людиною», і з’явився Павло – обраний сосуд благодаті Божої – другий першоверховний апостол. Це люди, які своїм життям вчать нас: якщо згрішив – покайся, якщо впав – вставай, проявив слабкодухість – зміцнюйся надією на Бога, віруй в Нього і люби Його.

Апостоли Петро і Павло є для нас яскравим прикладом і великими поводирями в нашому земному житті..»

Начальник Райківської виправної колонії (№ 73) Станіслав Шафранський побажав засудженим терпіння та сил на шляху виправлення, швидкого звільнення і повернення додому.

Цього дня чимало засуджених причастилися Святих Христових Тайн. Після Божественної Літургії було звершено молебень за здоров’я.
Перебуваючи в місцях позбавлення волі, людині важко не втратити опору і не впасти у відчай. Лише свята віра дає кожному, хто оступився, надію на Спасіння і Воскресіння власної душі від гріха. Бог допомагає людині жити та перемагати в собі зневіру, Бог відроджує до нового життя.

Прес-служба Бердичівського благочиння.