Храмове свято села Березівка Любарського району.

13.07.2013

12 липня — день пам'яті апостолів Петра і Павла. Святий Петро (до хрещення — Симон) — брат апостола Андрія Первозванного. Спочатку він жив звичайним життям, разом із братом рибалив. Але настав день, коли Андрій Первозванний, який першим почув заклик Ісуса Христа, привів до Сина Божого і Петра. І Петро став одним з перших дванадцятьох апостолів Господа. Під час своїх мандрів Ісус якось запитав учнів, за кого люди його визнають і за кого визнають його учні. Відповіді були різні, але жодна з них не була близькою до істини. І лише учень Петро сказав: «Ты еси Христос, Син Бога Живаго». Христос сказав у відповідь: «Яко Ты еси Петр и на сем камени созижду Церьков Мою, и врата адова не одолеют ея»

Саме йому Ісус Христос по закінченні Таємної вечері напророчив, що Петро зречеться тричі Господа ще до того, як заспівають півні. Так і сталося, як сказав Син Божий: Ісуса Христа схопили, а Петра, який пішов слідом, упізнали люди. Він тричі зрікся Господа, та ще й заприсягся, що не знає Ісуса. Ці три страшні зречення були «анульовані» лише після вознесіння Ісуса Христа, який наділив Петра пастирською владою. Від цього моменту й почалася проповідницька діяльність Петра в країнах Сходу.

На відміну від апостола Петра, святий Павло не був знайомий із Ісусом Христом за життя й не був у числі його перших дванадцятьох апостолів. За походженням він був із багатого римського роду, заробляв на життя тим, що виготовляв намети. Павло спочатку ненавидів перших християн, оскільки був відданий іудейській вірі, навіть брав участь в арештах християн у Єрусалимі та побитті первомученика Стефана, Одного разу він відправився в Дамаск з метою переслідування християн, але дорогою побачив чудесне світло з неба, від якого впав на землю й осліп. До того ж, за церковними переказами, тієї ж миті він почув голос з неба, який докоряв йому переслідуваннями Бога. Це був вирішальний момент у житті Павла. Зір йому повернув своїми молитвами християнин Ананія, і Павло прийняв хрещення та почав проповідувати християнство в Аравії, Дамаску й інших країнах. Багато чудесних зцілень подарував він невіруючим язичникам, його навіть почали вважати богом і хотіли принести йому жертву.

Безліч храмів в сьогоднішні дні носять назву цих прекрасних Святих Апостолів Петра і Павла. Їхніми іменами увінчують собори, монастирі і навіть міста. Першоапостоли є і лишаються найбільше шановані людьми за свою непохитну віру до Бога.

Відбулось Храмове свято і у селі Брезівка Любарського району. Знову духом торжества наповнився Свято–Петро-Павлівський храм. Навколо пристолу Божого зібрались священно служителі розділити Священну Літургію і молитовно привітати всіх присутніх із цією знаменною подією. Благочинний Любарського району після закінчення святкового молебну привітав настоятеля, паству та запрошених гостей з їх Храмовим днем. Із словами вдячності звернувся до меценатів які допомогали та допомагають будівництву цього прекрасного Храму.

Прес-служба Любарського благочиння.

Храмове свято села Березівка Любарського району.