Храмовий празник Рівноапостольної Марії Магдалини

09.08.2017

4 серпня в день Рівноапостольної Марії Магдалини село Велий Луг відзначило свій престольний празник.

Літній день був сонячним та ясним. Ранок починався зі співу птахів, небо посміхалось, навколо все вбране в зелене, все здається ошатним, а квіти нагадували легких метеликів.

Здається, що вони зараз оживуть, зірвуться з місця та злетять у повітря… Поспішали на празник і старі, і малі – мешканці та гості з навколишніх сіл.

Як завжди свято розпочалося з водосвятного молебню, який звершив благочинний Пулинського округу.

Святкову Божествену Літургію з нагоди свята очолив благочинний Пулинського округу протоієрей Василь Волосянський у співслужінні з настоятелем храму протоієреєм Вячеславом Маркевичем, духовенством району та гостями парафії у священному сані.

На сугубій ектенії священослужителі піднесли молитву Господу Вседержителю за мир в Україні.

Багато дітей та прочан причастилися Святих Христових Тайн.

По благословінню його Високопреосвященнійшого митрополита Житомирського і Новоград –Волинського Никодима, благочинним Пулинського округу протоієреєм Василем Волосянським було проведено освячення трьох церковних дзвонів, які встановлять на дзвіницю храму.

Цього дня духовенство та миряни пройшли хресною ходою навколо храму з читанням Євангіліє та усіх присутніх було окроплено святою водою.

Після завершення Богослужіння благочинний Пулинського округу протоієрей Василь Волосянський привітав усіх зі святковою подією та звернувся до пастви зі словом.

Велика рівноапостольна свята мироносиця Марія Магдалина, прославилася в Церкві своєю полум»яною і самовідданною любов»ю до Господа Ісуса Христа. Завдячуючи всім добродійствам Господа, Марія Магдалина була вірна Христові не тільки в хвилини Його слави, але й у момент найбільшого приниження на Голготі; вона була поруч навіть тоді, коли майже всі учні Христа покинули Його. По Вознесінні Христовім, коли апостоли розійшлися з Єрусалима проповідувати в усі кінці світу, разом із ними пішла й Марія Магдалина. Як оповідає передання, вона проповідувала в Римі на рівні з апостолами і увійшла в історію Церкви, як рівноапостольна. З Риму вже у літніх роках переселилася в Ефес, де і завершила свою земну путь.

Благочинний закликав дякувати Богу за кожний прожитий день, звертатися з молитвою , а також привітав всіх присутніх зі святом та пробажав здоров’я духовного і тілесного, добра, миру.

Настоятель храму Свято Марії Магдалини протоієрей Вячеслав Маркевич подякував духовенству і віруючим за спільну молитву, благочинному Пулинського округу протоієреєю Василю Волосянському – за постійну духовну підтримку і сердечно привітав всіх присутніх зі святом побажавши міцного здоров'я, миру в серцях і в Україні.

На подвір’ї людей чекала святкова трапеза, місцеві господарки порадували парафіян і гостей різними смаколиками… Празник закінчився, але теплі почуття надовго збережуться в серцях віруючих – до наступного разу, коли вони знову прийдуть на престольне свято...

Прес-служба Пулинського благочиння.

Храмовий празник Рівноапостольної Марії Магдалини