Ікона з Батуринського монастиря побувала на Ружинщині.

30.05.2012

З благословення Високопреосвященнішого архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима ікона Святителя Миколая Чудотворця з Батуринського Миколо-Крупицького жіночого монастиря 27-29 травня перебувала в Ружинському благочинні.

Ікона з Батуринського монастиря побувала на Ружинщині.

За переказами, сам Крупицький монастир, що розташовується на Чернігівщині, був заснований у часи Київської Русі завдяки явленню у лісі ікони святителя Миколая. На цьому місці була збудована церква на честь святителя, а пізніше засновано монастир. Досить незвичну назву обителі пояснює легенда, що живе віками. Коли ординські воїни не змогли здолати стіни монастиря і взяли його в облогу, прирікши людей на голодну смерть, Господь зглянувся на молитви віруючих і послав їм з крупу (манну небесну). Ікона з Батуринського монастиря побувала на Ружинщині.Срібний ковчег з цією крупою стояв на престолі монастиря аж до зруйнування його Олексієм Меньшиковим у XVIIIстолітті. Подолавши багато перешкод та труднощів, монастир був відновлений у 1999 році як жіночий.

Головна святиня обителі – Чудотворний образ Святителя Миколая – до 1812 року був у малому Миколаївському храмі, а потім – в іконостасі соборного храму в ім'я святителя Миколая Батуринського монастиря. Ікона з Батуринського монастиря побувала на Ружинщині.Коли у 20-х роках богоборці зруйнували обитель і почали її грабувати, ікону попри небезпеку врятувала віруюча дівчина. У вересні 2001 образ перенесли у відроджений монастир. Відтак, ікона, що прославлена багатьма чудесними зціленнями, подорожує не тільки містами України, а й Росії та Білорусії.

У Ружинському благочинні поклонитись образу Святителя Миколая парафіяни могли у трьох храмах: Свято-Троїцькому с. Білилівка, Свято-Покровському с. Бистрик та Свято-Параскевському с. Заріччя.

Після звершення Божественної літургії 27 травня святий образ у Білилівці зустріли настоятель храму протоієрей Михаїл Маркевич та священик В’ячеслав Слободянюк. Коли ікону заносили до храму, прихожани з поклонінням проходили під нею.

Ікона з Батуринського монастиря побувала на Ружинщині.

Отець Михаїл попросив монахиню Феодосію з монастиря розповісти історію ікони та обителі, про знамення, пов’язані з чудотворним образом.

Настоятель Свято-Троїцького храму пояснив богомольцям, що Господь подає свою благодать через ікони, святі мощі та інші святині, тим, хто зі смиренням, вірою і надією просять зцілення духовних та тілесних недугів. Також о. Михаїл закликав усіх до палкої молитви до Святителя Миколая перед його шанованим образом.

Ікона з Батуринського монастиря побувала на Ружинщині.

Молебень з акафістом Святителю Миколаю очолив протоієрей Михаїл Маркевич, йому співслужили священики Віктор Врублівський та В’ячеслав Слободянюк. Після богослужіння усі прихожани: і дорослі, і маленькі, - поклонились і приклались до ікони та прийняли помазання благословенним єлеєм.

Потім ще багато людей залишилося у храмі, щоб звернутися з особистою молитвою до угодника Божого і Чудотворця Миколая.

Ікона з Батуринського монастиря побувала на Ружинщині.

Пізніше свята ікона відбула у Свято-Покровський храм с. Бистрик, де й залишалася до наступного дня. Тут молебень з акафістом очолив настоятель храму ієрей Борис Оруський, йому спіслужив позаштатний протоієрей Ніколай Задрейко.

У Свято-Параскевському храмі с. Заріччя образ Святителя Миколая був 28 і 29 травня. Водосвятний молебень очолив настоятель храму протоієрей Володимир Бринзюк. Співслужили йому ієромонах Максим (Осаволюк) та ієрей Петро Бринчак.

Ікона з Батуринського монастиря побувала на Ружинщині.

Священики та прихожани молитовно просили Святителя Миколая допомоги у будівництві Свято-Нікольського храму в Ружині.

До святого образу парафіяни йшли протягом усього дня, багато хто прийшов поклонитися Святителю Миколаю і після роботи.

vСяйво Святого образа Миколая Чудотворця ось уже багато віків притягує віруючі серця, які з надією звертаються до Угодника Божого по допомогу та опіку. Як сказав святий праведний Іоанн Кронштадський, коли будете за інших молитися, все небо буде за вас ходатайствувати.

20 травня ікона відбула у монастир, на місце постійного перебування.

Прес-служба Ружинського округу.

Раздел: 
Новости Благочиний