Конкурс творчості зібрав у навчально-реабілітаційному центрі «Насіння Надії» талановитих дітей із обмеженими можливостями

03.12.2017

У першу суботу грудня у навчально-реабілітаційному центрі «Насіння Надії» пройшло яскраве дійство. Участь у ньому взяли діти різного віку, охочі долучитися до світу краси й творчості, готові до відкриттів та звершень. Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков завітав до них із теплими привітаннями і гостинцями.

Чарівна сила мистецтва об’єднує. Улюблений малюками, та й дорослими теж, мультик «Маша і Ведмідь» у різних серіях розповідає, як творчість допомагає дарувати радість іншим. Кожна людина в душі митець: хтось має співочу натуру, в комусь ось-ось прокинеться художник, до когось приходить поетична Муза, а дехто спить і марить, як би створити власну скульптуру чи стати дизайнером принаймні у власній оселі. Саме цією ідеєю керувалися організатори свята «Ти – особливий» – колектив навчально-реабілітаційного центру «Насіння Надії». У затишній залі – фотоколаж із портретами юних обдарувань і виставки їх робіт. Разом із батьками, педагогами та волонтерами талановиті діти у малюнках, виконаних у різних техніках, аплікаціях і фігурках із паперу та бісеру показали світ своїх мрій і захоплень.

Нещодавно підопічні Центру побували в гостях у вихованців ЦПО ім. Разумкова, цього разу гуртківці нанесли візит у відповідь. Лідер об’єднання «Нове покоління» Євген Сліпець став ведучим програми. Директор Бердичівської міськрайонної ГО «Навчально-реабілітаційний центр «Насіння Надії» Світлана Мазурець привітала всіх, хто завітав на творчу зустріч: «За сім років існування наша громадська організація об’єднала понад сто родин дітей з інвалідністю. Нас в усьому підтримує міський голова Василь Мазур, у нас тісна співпраця з головою правління благодійного товариства «Джерела» Раїсою Кравченко, директором управління праці та соціального захисту населення Наталією Омельянчук, директором Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Тетяною Осадчук, громадськими і благодійними організаціями, релігійними громадами міста і підприємцями. Дякуємо за допомогу всім меценатам, усім небайдужим людям. У нас працює група денного догляду, ми вперше влаштували табір відпочинку у селі Озадівці, для розвитку дітей діє творча майстерня». Чимало друзів і помічників центру «Насіння Надії» прийшли до його підопічних на конкурс. За вікном падав по-справжньому перший пухнастий сніг, а у теплій кімнаті царювала пані Творчість. Один із відвідувачів свята, якого зустріли дружними оплесками, – симпатичне Рожеве Слоненя від СП «Імперія свята», котре підбадьорювало дітей смішними жестами. Як напуття, лунали слова вірша: «Ти пам’ятай, що скрізь є добрі люди зі світлим, ясним сонечком в душі…» Цього дня для маленьких «насіннячок» співала зірочка ЦПО ім. О. Разумкова, вихованка театру пісні «Краплинки» Ангеліна Нечипорук. Привітання від міського голови Василя Мазура передала його заступник Валентина Адаменко, вручивши дітям солодощі й соки: «Здоров’я вам усім, тепла та успіхів в усьому, благополуччя вашим сім’ям». Уже вдруге відвідали центр «Насіння Надії» народний артист України Олег Стаднік із Хмельниччини і поетеса Людмила Дворніцька з Вінничини, порадувавши новою піснею «Сяйво дитинства» та віршем «Дощенятко». Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звернувся до винуватців зустрічі з батьківським словом: «Від імені духовенства та всіх парафіян хочу подякувати всім, хто дарує вам свою турботу і хвилини щирого спілкування. Ми раді бачити на ваших обличчях посмішки. Щастя вам, гарного настрою, добра і миру».

Юні таланти влаштували вернісаж творчості. Кожний був номінований у різних напрямках, отримавши титули артистичних, обдарованих та цікавих особистостей. А переможцям творчого конкурсу «Ти – особливий» вручили подарунки. В програмі було чимало приємних сюрпризів, різноманітних розваг та ігор, знайомств із казковими персонажами і, звичайно, частування солодощами. Сплеск емоцій викликав дощик із повітряних кульок та конфетті. Такий позитивний настрій – завжди на користь здоров’ю.

Прес-служба Бердичівського благочиння.