Лекція «Ключі від Царства Божого» у Бердичівській виправній колонії (№ 70)

18.07.2014

Днями настоятель Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) протоієрей Зіновій Ромах (голова пенітенціарного єпархіального відділу) провів для засуджених лекцію «Ключі від Царства Божого».

Вони зібралися у кімнаті психоемоційного розвантаження та релаксації виправної установи, щоби послухати Слово Боже і поспілкуватися зі священиком, згадуючи різні приклади з Євангелія. Серед сімдесяти чоловіків були й такі, котрі зазвичай не приходять на Богослужіння в храмі. Протягом цієї зустрічі протоієрей Зіновій Ромах вів розмову про Божі Заповіді, за кожним словом яких лежить глибокий духовний зміст, про смирення і любов до ближніх: «Бог є любов, а смирення – шлях до любові. Наші жертви, пости, молитви і добрі справи тільки тоді угодні Богу, коли вони основані на смиренності. Ми пам’ятаємо, як Давид волав до Господа: «Поглянь на смирення моє і знесилення моє і прости всі гріхи мої». Хто має смирення, той має і Любов, а одночасно – Істину на дорозі життя. Господь сказав: «Шукайте ж спершу Царства Божого i правди Його, i все це додасться вам». Вiн говорив не тiльки про загробне життя, а й земне, де духовнi цiнностi мають важливе значення. Бог є любов, Бог є радість і мир. Той, хто має Бога в своєму серцi, завжди вiдчуває в душi мир i духовну радість».

З Євангелія ми бачимо, що Предтеча Господній Іоанн закликав: «Покайтеся, наблизилось Царство Небесне». І перша проповідь Ісуса Христа починалася цими ж словами. Бог радіє і за одного грішника, який кається. Так сталося з розбійником, якого розп’яли на Голгофі праворуч від Спасителя: «І сказав до Ісуса: «Згадай мене, Господи, коли прийдеш у Царство Своє». І промовив до нього Ісус: «По правді кажу тобі: ти будеш зі Мною сьогодні в раю!» (Євангеліє від св. Луки).

Хто хоче стати спадкоємцем Царства Божого, звертався до засуджених отець Зіновій, той повинен шукати Його правди, жити праведно i побожно. І кожна душа, яка вірує в Ісуса Христа, вірує в спасіння, в те, що може отримати його, і цією вірою, як ключем, відкриває двері Царства Небесного.

Прес-служба Бердичівського благочиння.