Митрополит Никодим звершив Чин Великого освячення Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки!

18.08.2018

У маленького села на Бердичівщині – велика історія довжиною у декілька століть. Його жителі люблять та шанують свою землю, бережуть пам’ять про минуле, з повагою ставляться до духовних витоків свого народу і дбають про відродження споконвічних традицій та розквіт рідної Великої П’ятигірки. Вісімнадцяте серпня зібрало місцевих мешканців та численних гостей на велику подію – освячення нового Свято-Хрестовоздвиженського храму архієрейським чином.

Село було засноване у 14-му столітті. Люди кажуть, що воно народжене під щасливою зіркою. Є в назві Велика П’ятигірка щось широке і відкрите, вільне та просторе для життя й творення. Тут уміють гарно працювати, натхненно святкувати важливі дні календаря і радіти трудовим та творчим успіхам і досягненням земляків. Будівництво нової церкви об’єднало та згуртувало православну громаду на чолі з настоятелем – протоієреєм Олександром Худяковим. Крок за кроком, і, нарешті, сталося – 31-го серпня 2014-го р. Владика Никодим звершив Чин освячення заснування храму та встановлення Хреста. З великою любов’ю, наполегливістю і старанням люди взялися за благу справу й усім селом зводили святу обитель.
Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо!

Через чотири роки, у суботу 18-го серпня, Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, тепло і з глибокою повагою, запашним короваєм та букетами квітів зустрічали священство Бердичівського благочиння на чолі з благочинним округу, ієромонахом Варфоломієм (Бойковом), парафіяни та паломники з інших куточків Бердичівщини. Ранок цього особливого та хвилюючого дня був щедро зрошений дощем, а с початком Служби Божої негода відступила, й сонце осяяло омиту небесною вологою землю. Правлячий архієрей звершив Велике освячення храму. У молитвах чину Церква просить у Бога дар благодаті Святого Духа на новозбудований храм і благословення всім, хто буде в ньому звершувати служби й молитися: «Владыко, Господи Боже наш, упование всех концев земли, услыши нас, грешных, молящихся Тебе и ниспосли Пресвятаго Твоего и покланяемаго и всесильного Духа и освяти храм сей и жертвенник сей и исполни его света присносущнаго, избери его в жилище Твое, сотвори его место селения славы Твоея…» Затишну дерев’яну церкву окропили святою водою, запалили лампади й свічки, молитовний спів здіймався під склепінням дома Божого.

Владика привітав усіх із великою подією – освяченням храму на честь Чесного Животворящого Хреста та очолив Божественну Літургію у співслужінні духовенства. Цей день увійшов в історію села і став визначним у житті кожного… За Богослужінням молилися сільський голова Олег Коріненко, меценати будівництва храму й численні помічники у благій справі. Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, вручив настоятелю Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрею Олександру Худякову високу церковну нагороду – священик був удостоєний права носіння Хреста з прикрасами.

Хресним ходом із хоругвами всі вирушили навколо храму. Над землею линуло трикратне: «Господи, помилуй…» Владика звернувся до всіх словами натхненної проповіді: «Ця подія єднає нас із Богом, зі стражданнями Христа, за якими було Воскресіння Спасителя. Його жертва була заради нас, і ми маємо приносити свою молитву – свою жертву Господу – це живе спілкування нашої душі з Богом… Господь на горі Сінайській вручив Заповіді Божі пророку Мойсею, і вони були дані людству…» Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, закликав віруючих любити Бога та ближніх, звертатися до Господа, дякувати і просити благословення: «Нам потрібно йти назустріч Богу, нести свій хрест, терпляче витримувати всі випробування. Любов Божа переможе все… Нехай новоосвячений храм Божий стане для всіх спільним домом, тут ми молимося за рідну землю, ближніх своїх, за повернення додому захисників наших, за натхненну працю… У храмі молитимуться ваші діти, онуки і правнуки…» Дивовижно: в цей час у небі з’явилася стая лелек, яка зробила коло і полетіла в освітлену теплим сонцем далечінь…

Владика подякував за старанні труди у зведенні нової церкви настоятелю Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрею Олександру Худякову, всім парафіянам, меценатам та будівничим, серед яких – колишній директор ТОВ «Щедра нива» Василь Шлейко і теперішній керівник товариства Юрій Шибіка, підприємець Андрій Огороднійчук, керівник ТОВ «В. П. КОЛОС» Інна Поліщук, сільський голова Олег Коріненко, небайдужі помічники Андрій Мазур, Геннадій Гадзиківський, Віктор Оборський, Михайло Степанець, Олег Джигірей, Тетяна Бондаренко, Руслан Яремчук, Сергій Іщук, Роман Нальчук, Віктор Голобородбко і церковний староста Галина Беленчук та її родина. У день освячення храму їм подарували ікони. Протоієрей Олександр Худяков адресував жертводавцям та будівельникам слова, сповнені сердечного тепла: «У такі хвилини загальнолюдської радості Господь перебував разом із нами. Низький уклін усім тим, хто вносив свою лепту у велику справу будівництва храму. Нехай Господь не залишить вас і допомагає у всіх ваших добрих справах…»

Не стримували сліз радості парафіянки Віра Лисак, Феля Федорчук, Галина Білеуш та Ольга Горєлова, щиро бажаючи жителям села щастя, миру й Божого благословення. Кожний відчував благодать Божу у своїй душі…

Прес-служба Житомирської єпархії.
Прес-служба Бердичівського благочиння.Раздел: 
Новости Епархии