Митрополит Никодим звершує паломництво в межах Старозагорської єпархії Болгарськї Православної Церкви!

07.12.2019

7 грудня 2019 року,в день пам'яті святої великомучениці Катерини, продовжуючи свій візит у Болгарію, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський звершує паломництво в межах Старозагорської єпархії Болгарськї Православної Церкви.

Разом з митрополитом Старозагорським Кипріаном, Владика відвідав монастир святого Афанасія Великого, що в Здатній Ліваді.

Перша згадка про монастир сягає в 343-344 роки. Згідно з переданням святий Афанасій перебуваючи на цьому місці, після Сардикійського собору написав свій трактат про Святого Духа.

В ході екскурсії архієреї відвідали храм, келію в якій проживав святитель, а також джерело святого Афанасія Великого. Від нього, згідно з переданням, люди отримували зцілення від прокази, яка мала місце в час коли тут проживав святитель.

Також Високопреосвященний Владика разом з митрополитом Старозагорським Кипріаном відвідали Свято-Введенський жіночий монастир, що в знаходиться в місті Казанлик.

Владики помолились за упокій всіх воїнів що загинули під час звільнення Болгарії в 1877-1878 роках іза всіх тих, що були вбиті в часи Османської орди.

Перебуваючи в місті Казанлик, митрополит Никодим відвідав історичний музей "ІСКРА". Тут представлені експонати починаючи з фракійської культури. Ще Владика Никодим відвідуючи Старозагорську єпархію побував у гостях в митрополита Старозагорського Киприяна. Житомирського архіпастиря зустрічали привітно і гостинно.

Пресс-служба Житомирської єпархії.