Молебень у Центральній районній лікарні.

21.06.2012

19 червня церква святкує пам'ять преподобного Віссаріона чудотворця єгипетського.

Молебень у Центральній районній лікарні.Молебень у Центральній районній лікарні.

Преподобний Віссаріон, чудотворець Єгипетський, за походженням єгиптянин, ще в молодості хрестився і вів строге життя, намагаючись зберегти дану йому при хрещенні благодать. Бажаючи дізнатися ближче чернече життя, він здійснив подорож по святих місцях, був в Єрусалимі, де відвідав преподобного Герасима.

В Йорданській пустелі, бачив багато відомих пустельників, навчаючись у всіх правилами чернечого життя, прийняв постриг і став учнем преподобного Ісидора Пелусіотського (пам'ять 4 лютого). Святий Віссаріон прийняв на себе обітницю мовчання, куштував їжу один раз на тиждень, а іноді залишався без їжі і пиття по 40 днів. Був випадок, коли преподобний, занурившись в молитву, стояв нерухомо 40 днів і 40 ночей без їжі і сну.

Від Бога преподобний Віссаріон отримав дар чудотворства : коли його учневі у дорозі сильно захотілося пити, він усолодив гірку воду; по його молитві Господь посилав на землю дощ, він міг, як по суші, переходити річки; одним словом виганяв бісів, але робив це таємно ,щоб уникнути слави. Смирення його було таке велике, що, коли одного разу священик велів одному з насельників скиту, що впав в гріх, вийти з храму, разом з ним вийшов і преподобний зі словами: "і я грішний". Спав преподобний Віссаріон тільки стоячи або сидячи. Велику частину життя святий провів під відкритим небом в молитовній самоті. Мирно відійшов до Господа в 466 році, досягнувши глибокої старості.

19 червня благочинний Чуднівського округу протоієрей Андрій Змієвський здійснив молебень в Свято-Панталеймонівській молитовній кімнаті при ЦРЛ містечка Чуднова. Після закінчення молебню о.Андрій звернувся до прихожан з настановчим словом про смирення.

Прес-служба Чуднівського округу.