Мужність і вірність вірі Христовій Георгія Побідоносця – приклад нам сьогодні.

11.05.2012

Храмове свято у Білилівці Ружинського району відбулося у Неділю розслабленого, коли також Церква вшановувала пам’ять святого великомученика Георгія Побідоносця.

У Неділю розслабленого віруючі підносять молитви до Спасителя нашого Іісуса Христа і просять полегшення страждань тим, хто несе тягар недуги. Хвороби, як наслідки скоєних гріхів, часто є нагодою для роздумів про своє життя, про взаємостосунки з Богом, з навколишніми людьми і посилаються нам Божим промислом для очищення і виправлення. Занедужавши, ми думаємо про страждання і смуток, і тільки віра наша в Іісуса, який Своїм світлим Воскресінням подолав смерть, може вивільнити наш дух від печалі, стати джерелом радості і дати надію на вічне життя.

У Білилівській Свято-Георгіївській церкві увечері перед святом відбулось вечірнє бдіння. Богослужіння відправили настоятель храму, благочинний Ружинського округу протоієрей Михаїл Маркевич, протоієрей Ніколай Задерейко, священики Віктор Врублівський та Борис Оруський.

У день свята о сьомій ранку розпочався водосвятний молебень з акафістом великомученику Георгію, після чого відбулось окроплення храму святою водою. Потім о. Віктор Врублівський звершив проскомідію під час читання Третього і Шостого часів.
І о дев’ятій годині розпочалась Божественна літургія, яку очолив протоієрей Йосиф Батько у співслужінні священика Віктора Врублівського (на жаль, настоятель храму о. Михаїл через хворобу руки не може звершувати літургію).

Проповідь проголосив о. Йосиф. Він розповів, що Георгій Побідоносець, здобувши завдяки своїй хоробрості, відвазі й порядності високе військове звання, був страчений імператором Діоклетіаном за відмову відректися від Христа. Пам’ять великого полководця шанують впродовж багатьох віків, він вважається покровителем воїнів. Великомученика Георгія за мужність і духовну перемогу над мучителями, які не змогли змусити його відмовитися від християнства, а також за чудодійну допомогу людям у небезпеці – називають Побідоносцем.

Після літургії відбувся Хресний хід, який очолив настоятель Свято-Георгіївської церкви протоієрей Михаїл Маркевич, до нього долучились священики, які звершували літургію, а також протоієрей Ніколай Задерейко, священик В’ячеслав Слободянюк та прихожани. Оскільки свято відбувалось у неділю, то не всі священики благочиння змогли приїхати, адже необхідно було відправляти службу і у своїх парафіях. Після Хресного ходу о. Михаїл привітав усіх зі святом та наголосив, що Георгія Побідоносця Православна Церква як Божого угодника шанує за приклад мужності і вірності вірі Христовій. Крім того, о. Михаїл зауважив, що за кілька днів – 9 травня – наш народ святкуватиме Перемогу у Великій Вітчизняній війні. Символічно, що 67 років тому Парад Перемоги приймав маршал Георгій Жуков, названий у святому хрещенні на честь великомученика, і як і Георгій Побідоносець, він сидів на білому коні.

День Перемоги – дорогий для кожного з нас, адже ця страшна війна забрала життя мільйонів синів і дочок нашої Вітчизни. Це була боротьба військова, економічна і духовна, у якій Господь дарував нам перемогу над ворогом, наголосив о. Михаїл. По тому були проголошені уставні многоліття і відбулась святкова братська трапеза.

Прес-служба Ружинського округу.