На початку лютого у Бердичівському благочинні пройшли збори духовенства округу

11.02.2021

У понеділок, 8-го лютого, у Бердичівському благочинні пройшли збори духовенства. Зібрання очолив благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков).

За традицією зустріч священства почалася з розгляду питань, які піднімалися на останніх зборах благочинних у приміщенні Житомирського Єпархіального Управління. Зокрема, Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, подякував духовенству за належну організацію та проведення благодійних вечорів Різдвяних колядок. Під час святкових дійств у благочиннях єпархії були зібрані кошти на суму 60 тисяч гривень для потреб дітей-сиріт і малюків, чиї батьки загинули в зоні АТО. Благодійна пожертва парафій Бердичівського округу становить 6380 грн.

З благословення Владики 11-го лютого у храмах єпархії читатиметься акафіст Пресвятій Богородиці перед іконою «Несподівана Радість». Ця молитва приносить надію та силу терпіння і дає зцілення від недугів та допомогу у труднощах. Також правлячий архієрей наголосив на суворому дотриманні церковної дисципліни.

Наступне питання, на яке звернув увагу голова зборів духовенства Бердичівського благочиння, благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков), – антицерковні закони, які порушують конституційні права віруючих. Йдеться про Закон 2673-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» від 17. 01. 2019 р. та Закон України № 2662-VIII «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» від 20. 12. 2018 р. (про перейменування), які суперечать конституційному принципу відокремлення держави від церкви. Віруючі Української Православної Церкви, в тому числі і Бердичівського благочиння, підписують звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України, протестуючи проти прийняття антицерковних законів.

Отець благочинний подякував духовенству за підтримку болящих священників під час перебігу хвороби та духовне окормлення парафій, де вони звершують настоятельське служіння. Голова зборів закликав присутніх молитися за недужих священнослужителів і членів їх родин.

Збори духовенства розпочалися й закінчилися спільною молитвою.

Прес-служба Бердичівського благочиння.