24.02.2012

23 лютого 2012 року, за благословенням Преосвященнійшого Никодима, єпископа Житомирського і Новоград-Волинського на території Житомирської виправної колонії № 4 духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв) звершив чин освячення місця на будівництво храму на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці у співслужінні секретаря єпархії архімандрита Олексія (Овсянникова), священика Володимира Головецького та протодиякона Володимира Ярошевича.

Чинопослідування супроводжувалось молитовним співом архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира.

Після молебню і чину освячення, в ознаменування початку будівництва, зусиллями духовенства і присутніх, був встановлений уклінний хрест. Потім духівник єпархії звернувся з пастирським словом, на завершення якого отець Гавриїл від щирого серця поздоровив усіх з цією довгоочікуваною подією і передав благословення керуючого Житомирською єпархією – Преосвященнійшого єпископа Никодима.

На заході були присутні голова державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков, заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко, керуючий справами Житомирського міськвиконкому Петро Кудряшов та керівництво виправної установи.

Храм буде побудований за кошти меценатів та самих засуджених.

Зі слів керівника пенітенціарної служби, у закладах позбавлення волі держави побудовано вже 75 храмів: „Ми вважаємо, що це є результатом у тому числі і впливу слова Божого. При виправних закладах держави є 75 релігійних споруд: храми, каплички, кімнати молитви. Враховуючи те, що покарання відбувають люди різних національностей та віросповідань, ми забезпечуємо засудженим можливість сповідувати ту віру, яка є для них рідною. Священнослужителі приходять сюди не просто читати молитви, тут відбувається бесіда, певне таїнство з осудженими, їхніми батьками, дружинами, дітьми. Все це відображається на виховному процесі, багато засуджених змінюють свої погляди на життя, стають на шлях виправлення”, – каже Олександр Лісіцков.

Наявність на території виправного закладу православного храму потрібне й людям, які несуть там службу. Молитва і спілкування зі священиками допомагає зробити душі людей більш чуйними, справитися їм із місією – направити засуджених на виправлення.

Для довідки.

На території Житомирської виправної колонії № 4 в одному з корпусів установи, розташований невеликий храм, освячений в ім'я святого мученика Лонгіна сотника. Першу лампаду у маленькій церкві п’ять років тому затеплив Предстоятель УПЦ, Блаженнійший Володимир, Митрополит Київський і всієї України. Відповідальний за духовно-пастирську опіку колонії священик Володимир Головецький.
У місті Житомирі, у виправних закладах, перебувають більше ніж 1600 засуджених осіб.

Прес-служба Житомирської єпархії УПЦ
На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму. На території Житомирської виправної колонії № 4 освячено місце під будівництво храму.