Напередодні Великодня засуджених Бердичівської виправної колонії (№70) сповідали і причастили.

14.04.2012

В останні дні Страсної седмиці засуджені Бердичівської виправної колонії (№ 70) прийняли Святі Таїнства Сповіді і Причастя. З ними зустрілися настоятель Святого Василія Великого домового храму на території установи протоієрей Зиновій Ромах та відповідальний у благочинні за взаємодію з пенітенціарними установами ієрей Дмитро Крушеницький.

«Пам'ятайте про в'язнів, мовби ви самі були в кайданах з ними …»

Священики Бердичівського благочиння духовно окормляють виправну колонію. Вони приходять до засуджених у будні і свята. У Страсний Четвер ієрей Дмитро Крушеницький звершив Таїнство Сповіді та Причастя в Святого Василія Великого домовому храмі. Звернувшись до засуджених, священик сказав: «Готуючись до свята Пасхи, ми насамперед повинні навести чистоту в душі, саме для цього зібралися в храмі просити в Господа прощення за свої гріхи».

Наступного дня, у Страсну П’ятницю, із людьми, засудженими до довічного позбавлення волі, зустрівся протоієрей Зиновій Ромах. Настоятель Василія Великого домового храму спілкувався з трьома мешканцями окремого сектору виправної колонії максимального рівня безпеки. З етичних міркувань прізвища цих людей не називаємо. Під час співбесіди отець Зиновій зазначив: «Якщо засуджений довічно поводить себе як законослухняний громадянин і живе за Словом Божим, не порушуючи Заповідей Божих, після відбуття ним не менше 20 років призначеного покарання можливий перегляд справи. Треба просити в Господа прощення гріхів, щоб допоміг по можливості з чистою совістю вийти на волю». Для засуджених лише надія залишається стимулом до життя.

Мабуть, не один із них сподівається на звільнення. Під час духовного спілкування вони звертаються до священиків із хвилюючими питаннями, довіряючи наболіле і розуміючи, що їх долі та і проблеми небайдужі іншим.

У Велику П’ятницю довічники сповідалися в скоєних гріхах і причастилися.

Священики кажуть, що особливо важливим є те, якою вийде людина з виправної установи: буде продовжувати сіяти зло або повернеться до Бога. Часто, прийшовши до віри, люди відновлюють зв'язки зі своїми рідними і знаходять себе в житті.

Прес-служба Бердичівського округу.