Новини Бердичівського благочиння

11.10.2014

У день пам’яті Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова в селі Великих Низгірцях звершили освячення школи!

Дев’ятого жовтня настоятель Свято-Параскевського храму с. Великих Низгірців протоієрей Анатолій Бочковський звершив чин освячення школи.

В день вшанування пам’яті Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, після закінчення Богослужіння в храмі, на запрошення адміністрації загальноосвітньої школи священик завітав до навчального закладу села.

Цього святкового дня невеличка і затишна Великонизгірецька школа, в трьох корпусах якої навчається 60 дітей, гостинно зустріла настоятеля Свято-Параскевської церкви протоієрея Анатолія Бочковського. Вчителі на чолі з директором Лідією Березюк та їх вихованці радо привітали батюшку. Отець Анатолій звершив чин освячення будівлі, побував у методичному і навчальних кабінетах, майстерні, їдальні, спортивній залі та інших приміщеннях і окропив святою водою педагогів та школярів. Щиро раділи діти, а разом із ними – і дорослі. Після освячення священик побажав, щоби школа завжди була під Божим благословенням: «Живіть за Заповідями Господніми, любіть Бога і ближніх своїх усім серцем, усією душею, любіть усіма помислами: не словом, а справами. Хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому…»

У день пам’яті Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова  в селі Великих Низгірцях звершили освячення школи

Престольне свято відзначив Свято-Іоанно-Богословський храм
села Гардишівки!

У четвер, 9-го жовтня, село Гардишівка відзначило престольний празник. Святкове Богослужіння очолив настоятель Свято-Покровського храму с. Никонівки протоієрей Іоанн Попадич, йому співслужив настоятель Свято-Іоанно-Богословської церкви с. Гардишівки протоієрей Ярослав Ігнатюк.

З самого ранку до центру села стікалися і старі, і малі. Приїхали й гості – прихожани Свято-Михайлівського храму с. Хажина, де свого часу був настоятелем отець Ярослав. Вони квітами і теплими словами привітали священика та його паству з престольним святом, побажавши «многая і благая літа». На свято завітали і віруючі з села Озадівки. До спільної молитви приєдналася сільський голова Ольга Мазур.

В історичних джерелах згадується, що перша церква у Гардишівці з'явилася ще у XVIII столітті. Після Жовтневої революції її закрили, а приміщення використовували під різні господарчі потреби. Під час Великої Вітчизняної війни стародавній храм зазнав значних пошкоджень, і церкву спіткала сумна доля: вона була розібрана.

У 1998-му році в селі створили релігійну громаду Свято-Іоанно-Богословської парафії, яка отримала в своє користування приміщення колишньої колгоспної контори, в цій будівлі і розмістився храм.

Ось уже понад 15 років тут постійно правляться Богослужіння. Цієї осені, в день престольного свята, після водосвятного молебню було звершено Божественну Літургію і Хресний хід навколо храму. І звучали слова привітань у день пам’яті Святого Апостола Іоанна Богослова, котрий проповідував любов до Бога і ближніх, сам являючи тому приклад, звучали слова побажань плекати у своїх серцях любов і прагнення до миру та злагоди.

На завершення всіх запросили на святковий обід у нещодавно облаштованій трапезній.

Престольне свято відзначив Свято-Іоанно-Богословський храм села Гардишівки!

На храмове свято до Обухівки!

У день, коли Свята Церква вшановує пам'ять ревного проповідника Христового вчення, який написав Святе Євангеліє, три Послання і Апокаліпсис, мудрого і велелюбного Апостола та Євангеліста Іоанна Богослова, храм у селі Обухівці відсвяткував свій престольний празник.

У цей день дзвони старовинної церкви скликали на Богослужіння багато віруючих з усіх околиць села. Люди зібралися, щоби молитовно згадати ревного проповідника Христового вчення. У давнину, у 1776-му році, в селі з’явився перший храм у вигляді корабля з трьома куполами – ковчег спасіння на шляху до Царства Небесного. Як розповідають дослідники історії Бердичівщини, сучасна дерев'яна Свято-Іоанно-Богословська церква була збудована у вересні 1910-го і вже понад сто років, пройшовши крізь усі випробування часу, переживши революції та війни, вона є осередком духовності села.

Днем воістину пасхальної радості стало це свято для православних віруючих! Хресним ходом із хоругвами, іконами, піснеспівамиі читанням Акафісту люди пройшли селом, на в’їзді до Обухівки до них приєдналися паломники з Житомира, Бердичева, Іванополя та інших куточків краю.

Настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму ієромонах Мануїл (Бицик) звершив святкове Богослужіння. Водосвятний молебень, Божественна Літургія… Чудовий сонячний день, неповторна атмосфера, радісні обличчя, багато молоді і дітлахів, різнобарв’я квітів – усе додавало події особливої духовності і краси.

З натхненним словом проповіді до присутніх звернувся ієромонах Мануїл (Бицик). Священик розповів про історію свята і життя найулюбленішого учня Господа нашого Ісуса Христа: «Крім великої любові до Бога Святий Апостол і Євангеліст Іоанн Богослов мав також любов до ближніх своїх. Він проповідував жити в мирі та любові, постійно повторюючи: «Діти, любіть одне одного», палко закликаючи виконати цю заповідь… Якщо ми будемо жити в любові, злагоді і взаєморозумінні, то Бог завжди буде з нами, і наше життя на землі наповниться щастям та миром. Сьогодні, коли у стосунки людей увійшли ворожнеча, розбрат і суперечки, нам необхідно зміцнювати нашу віру, з чистою молитвою звертатися до Бога і наслідувати приклад Святого Апостола та Євангеліста Іоанна Богослова, навчатися любити, каятися і прощати, просити його молитов за нас».

Святкове Богослужіння завершилось Хресним ходом навколо храму. Окроплені святою водою, люди відчували особливу благодать, яка переповнювала серце...

Нехай Господь благословить усіх на добрі справи і благочестиве життя, нехай благословить миром землю нашу!

Прес-служба Бердичівського благочиння.

На храмове свято до Обухівки!