15.10.2012

Освячення дзвонів у Житомирському Свято-Хрестовоздвиженському кафедральному соборі.Освячення дзвонів у Житомирському Свято-Хрестовоздвиженському кафедральному соборі.

14 вересня 2012 року, в день святкування Покрови Пресвятої Богородиці, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, у Житомирському Свято-Хрестовоздвиженському кафедральному соборі звершив чин освячення нових дзвонів.

Ця подія стала надзичайно важливою та історичною для православних житомирщини, адже після довгого "мовчання" та занепаду храм нарешті "заговорив", благодать Божа засяяла над ним.

Сорокаметрову дзвіницю собору прикрасили вісім нових бронзових дзвонів. Вага найбільших із них 90, 150 (2), 370 и 800 кг.

Після прочитання молитв та окроплення, Владика разом із кліриками собору та мирянами вдарили у дзвони, відчувся голос храму, голос який більш чим півстоліття не лунав із цієї дзвіниці, адже безбожна влада закрила та сплюндрувала святий храм. Присутні віряни із трепетом та благоговінням слухали мелодійні передзвони і благодарили Бога за Його безмежні милості та щедроти, котрі Він постійно посилає нам грішним.