15.04.2012

Освячення пасхальних приношень у мікрорайоні Червона Гора Бердичева.

Просвітлені обличчя, сяйво очей і мерехтіння свічок – так зустрічали мешканці мікрорайону Червона Гора благочинного Бердичівського округу, настоятеля Свято-Миколаївського собору протоієрея Віталія Бойкова та настоятеля майбутньої Свято-Успенської церкви протоієрея Роман Бойкова. Рано-вранці православні прийшли на місце забудови храму, щоб освятити пасхальні кошики.

Освячення пасхальних приношень у мікрорайоні Червона Гора Бердичева.

Протягом десяти років червоногірці збираються на Великдень поблизу майданчику, де будується Свято-Успенська церква, аби освятити паски, крашанки і писанки. Щоразу вони трепетно чекають цієї миті. Родина Ільчук: Галина, Сергій та їх 10-річний синок Владислав – від усього серця радіють святу Воскресіння Христового: «Це така благодать, таке очищення для душі!» Сестри Софійка та Вікторія Фещенко теж прийшли з батьками: «Ісус Воскрес! Ми відчуваємо велике оновлення. Святий Великдень приніс нам довгоочікувану радість.

Освячення пасхальних приношень у мікрорайоні Червона Гора Бердичева.

Цей день дарує надію, поселяє спокій у серцях та живить душу». Тетяна Федорова знаходиться у піднесеному настрої: «Прекрасне свято! Нам, грішним, потрібно бути добріше, смиренніше та прощати ближнім своїм». Валентина Чостковська в пориві щирих почуттів говорить: «Щастя, що Господь відкрив нам дорогу до Нього. Щастя, що в цьому році знову загорівся Благодатний вогонь. Ми надіємося на Бога, дякуємо йому, любимо Його і віримо в Нього. Я вдячна отцю благочинному та отцю Роману, що несуть слово Боже людям, вдячна за їх поради і духовну підтримку». Освячення пасхальних приношень у мікрорайоні Червона Гора Бердичева.

Подруги Світлана Шестацька та Олена Деркач благоговійно чекали Великодня і готувалися до свята з особливою старанністю: «Протягом 10 років ми постійно освячуємо паски. Дуже раді, що настоятель Свято-Успенської церкви протоієрей Роман Бойков приходить до нас. І з нетерпінням чекаємо, коли збудують храм». Олена Деркач написала вірш-побажання всім бердичівлянам, присвячений Великодню:

Светлой и радостной Пасхи,
Чистых, весенних дней
В кругу средь любимых и близких
И дорогих вам людей!
Удачи, здоровья и счастья,
Терпенья, смиренья, тепла,
Пусть мимо проходит ненастье,
Любви! Настроенья! Добра!

Освячення пасхальних приношень у мікрорайоні Червона Гора Бердичева.

Чисельні православні все йшли і йшли. Потік бажаючих освятити великодні приношення не переривався. Люди чекали із запаленими свічками, утворивши багатометровий коридор. Відчувалася радість загального єднання. Окроплені святою водою і теплим великоднім дощем, віруючі стояли, осяяні світлими посмішками.

Священики побували і в 26-ій Бердичівський бригаді, привітали військових із світлим Воскресінням Христовим. На майданчику вишукувався особовий склад на чолі з командиром – полковником Андрієм Малиновським. Окропили солдатів і офіцерів та щедрі пасхальні приношення, виготовлені працівниками їдальні військової частини.

Освячення пасхальних приношень у мікрорайоні Червона Гора Бердичева.

Священики також зустрілися з особовим складом військової частини А0804, що в мікрорайоні Елінг, і благословили приготовані пасхальні страви. Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звернувся до військових окремого батальйону радіоелектронної боротьби 8-го Армійського корпусу з поздоровленням зі Світлим Празником Пасхи і побажаннями доброї служби та міцного здоров’я.

Нехай же слова «Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!» відгукнуться вірою, любов’ю і надією в серцях захисників Вітчизни.

Прес-служба Бердичівського округу.