Паломницька поїздка до Свято-Успенської Почаївської Лаври під духовною опікою священика.

15.07.2013

Минулої суботи прихожани Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки та Свято-Успенського храму с. Осикового Бердичівського району здійснили поїздку до Свято-Успенської Почаївської Лаври. Паломницька поїздка до Свято-Успенської Почаївської Лаври під духовною опікою священика.Паломництво супроводжував настоятель храмів ієрей Олександр Худяков.

У селах Великій П’ятигірці та Осиковому склалася добра традиція: щороку влітку паломники з молитвою вирушають в далекий шлях на поклоніння великим Православним Святиням. Паломницька поїздка до Свято-Успенської Почаївської Лаври під духовною опікою священика.Тринадцятого липня понад шістдесят дорослих і дітей різного віку ще затемна відправилися в подорож. Найменшим серед паломників виповнилося 4 та 6 місяців.

На світанку Почаїв зустрів мандрівників дивовижним сяйвом золотих куполів. Історія цього нeвeличкого українського містечка овіяна давніми легендами. Свята атмосфера благословенної землі… Почаївська Лавра – одна з найвеличніших святинь православного світу… Вражає вишуканою архітектурою та багатством живопису Успенський собор. Паломницька поїздка до Свято-Успенської Почаївської Лаври під духовною опікою священика.Бердичівськи паломники схилилися перед святинями Почаївської Лаври – вiдбитком ступнi Божої Матерi, Почаївською чудотворною іконою Богородиці і нетлінними мощами преподобних Іова та Амфілохія…

Побували мешканці землі Бердичівської і в древньому чоловічому монастирі, що розташований неподалік Почаєва, на горі у мальовничому лісі. Історія Свято-Духівського скиту сягає сивих століть, тут здійснював свої подвиги преподобний Мефодій, який спорудив на одній із Почаївських гір маленьку капличку... Паломницька поїздка до Свято-Успенської Почаївської Лаври під духовною опікою священика.У монастирі знаходяться ковчеги з мощами багатьох святих, а також дві ікони Серафима Саровського. Одна містить частки мощей та нетлінної мантії святого. Друга ікона написана на фрагменті каменя, на якому Серафим Саровський молився 1000 днів і ночей. Найбільш відомою святинею у монастирі-скиті є Чудотворний Хрест Микити Стовпника.

Паломники також побачили церкву на честь преподобного Серафима Саровського, побували на чернечому кладовищі, де похований преподобний Амфілохій Почаївський. Біля розп’яття на могилі святого відчувається особливе тепло... Паломницька поїздка до Свято-Успенської Почаївської Лаври під духовною опікою священика.За життя старець воскрешав та зцілював людей і наділяв їх душевним спокоєм. Перед смертю повторював: «Коли я помру – приходьте до мене на могилу і помоліться. Я почую ваші молитви й допоможу…» Шлях до його могили не заростає…

Згодом діти і дорослі вирушили до озера Святої праведної Анни в селі Онишківцях. Тут люди мають змогу зануритися в цілющі води, попити святої води й умитися нею. Паломницька поїздка до Свято-Успенської Почаївської Лаври під духовною опікою священика.Тут зцілюються недужі, а в душах відновлюються спокій і мир…

Наступною святинею паломництва був Кременецький Богоявленський жіночий монастир, де знаходиться Чудотворна Ікона Матері Божої «Скорботна».

Отримавши багато позитивних вражень, відчувши невимовне духовне піднесення, паломники поверталися додому, прославляючи Господа Бога, Його Пречисту Матір, святу праведну Анну та славних угодників Христових – преподобних Іова і Амфілохія Почаївських.

Кожен, хто поїхав у подорож, мріє знову повернутися до Свято-Успенської Почаївської Лаври, яка притягує до себе людські серця і душі…

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Раздел: 
Новости Благочиний