22.08.2014

З благословіння Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград – Волинського. Цими днями, а саме 15 серпня 2014 року воскресна школа при Спасо–Преображенському Кафедральному Соборі міста Житомир відвідала святині Вінничини.

Зібравшись зранку у стінах школи, наш духівник Миколай Синюк відслужив водосвятний молебен за подорожуючих, помолившись і отримавши благословіння відправились у путь. У дорозі всі мали можливість споглядати відео варіант житія святих угодників Божих.

Першою нашою зупинкою став Свято – Миколаївський собор міста Бердичів. Тут всі приклонились до образу Бердичівської ікони Божої Матері та попросити у неї заступництва та покрови. Незволікаючи, ми вирушили далі, і на нашому шляху відкрилися безмежні простори Вінницького краю.

Наступною станцією став Лядівський Усікновенський скельний чоловічий монастир, який знаходиться на лівому березі Дністра, на кордоні з Молдовою. Заснований родоначальником руського чернецтва – преподобним Антонієм Печерським на його шляху зі святої гори Афон до Києва. Тут збереглася келія преподобного, яка залишається незмінною протягом останнього тисячоліття. Збереглися також печери, кістниці і печерні храми, висічені у скелі ченцями багато століть тому, а нині їх залишки. Обитель має великий дар і милість Цариці Небесної. Це ікона, яку ми всі бачили – Божа Мати «Відрада і втіха» (образ, якої знаходиться на Святій Горі Афон). Подякуючи, ми вирушили далі.

А далі нас очікувало нічне водно - світлове лазерне шоу світломузичного фонтану Рошен, що у місті Вінниця на Набережній. Це найбільший в Україні і в Європі плавучий фонтан. За оцінками експертів входить в 10-ку найкращих і видовищних фонтанів світу. Це один із символів міста та занесений до туристичних путівників по Україні.

Під час споглядання шоу всі перебували дещо в ейфорійному настрої. Задоволені та щасливі всі попрямували в автобус, що стрімголов намагався повернути нас до рідного краю. Всі паломники даної поїздки щиро вдячні за екскурсію на Вінничину і з задоволенням чекають наступної.

Вчитель воскресної школи Вікторія Глущук.

паломництво на Вінничину