ПАЛОМНИЦТВО ПРИХОЖАН СВЯТО –МИХАЙЛІВСЬКОГО ХРАМУ С.СОКОЛІВ ТА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ХРАМУ С.ТЕТІРКА ПУЛИНСЬКОГО БЛАГОЧИННЯ ДО ПОЧАЄВА

30.09.2017

16 вересня 2017 року в день пам»яті священномученка Анфима керівник паломницького відділу Пулинського благочиння протоієрей Василь Гриневич влаштував для православних Свято – Михайлівського та Свято – Покровського храмів подорож до Почаєва.

Кожного разу люди з нетерпінням чекають зустрічі з православною святинею Волині. І цього разу прихожани з особливими почуттями готувалися до подорожі. Протоієрей Василь Гриневич звершив чин благословення в подорож. Старанно помолившись, паломники разом зі священиком вирушили до Почаївських святинь.

На світанку представники Пулинського благочиння прибули на місце. У передранковій тиші вони побачили на вершині гори позолочені куполи. Краса, яку неможливо передати словами! Господь подарував цього дня гарну та сприятливу погоду. З широко відкритими очима паломники дивилися на храми та інші будівлі. В Успенському соборі паломники побували на Богослужінні, причастились Святих Христових Таїн. Під час молебню з акафістом Пресвятій Богородиці приклалися до чудотворного образу Почаївської Божої Матері. Згодом схилилися перед святими мощами преподобних Іова та Амфілохія Почаївських. Із благоговінням усі стояли біля відбитка стопи Божої Матері – невичерпного джерела великих чудотворень. Явлення Пресвятої Богородиці на Почаївській горі та слід Її стопи на камені з'явилися близько 1340 року. Відтоді скелясте узвишшя стало місцем Божественної слави. Всі з благоговінням випили святої води та спробували просфори.

Протоієрей Василь Гриневич провів для паломників цікаву екскурсію. Покидаючи Святу Лавру, віруючі несли в своїх серцях благодатну радість…

Опівдні вони виїхали до Свято-Духівського монастиря, де приклалися до чудотворних ікон та часток святих мощів. Побачили і будівлю нового храму, колодязь глибиною понад 100 метрів, з якого набрали святу воду. Свято-Духівський скит відвідують безліч паломників із різних куточків землі та постійно знаходять тут зцілення. Паломники побували і на монастирському кладовищі. Підійшли до могили преподобного Амфілохія Почаївського, де постійно горить лампада… Тут не відчувається плину часу, і після смерті святий старець лікує, утішає і навчає з любов’ю до людей.

Наступною зупинкою поїздки стало озеро праведної Анни, де віруючі звернувши молитву до Господа, окунулись у благодатні води, наповнивши світлом душі і отримавши відчуття, які не передати словами… «Господи, Ісусе Христе, помилуй нас грішних»…Скупавшись у життєдайній водоймі, відчули прилив сил та енергії і набрали святої води.

Далі дорога паломників пролягла до Божої гори. Облаштували це місце, де, згідно із переказами з»являлася Богородиця і стояв монастир, а джерело назвали святим. Покровителька гори завжди допомагала його очищенням, а люди зцілялися його водою від різних хвороб.

Духовно зміцнившись та пообідавши, віруючі поїхали на вечірнє Богослужіння до Свято – Богоявленського Кременецького жіночого монастиря. Правду кажуть, що в жіночих монастирях навіть пил з благословення падає. Потрапляєш туди і забуваєш про всі проблеми…

В монастирі багато дивовижних ікон від яких трапляються дива і зцілення. Паломники з благоговінням схилялися перед чудотворними образами подумки молячи Господа про покращення свого здоров»я про взаємопорузуміння між людьми та про мир в Україні. Особливу увагу привернула ікона святого великомученика Пантелеймона в якій є частинка мощів до якої прикладешся, а вона тепла!

Спів кліросу монастиря нікого не залишає байдужим. Слухаючи струнке і мелодійне звучання голосів монастирського хору, відчуваєш тиху радість і умиротворення. І здається, що знаходишся в якомусь благодатному світі…

У церковному співі знаходить відраду: «Уходять неспокій, тривога та втома. Забуваються страхи і проблеми. З’являється відчуття легкості та окрилення…» Церковний спів відкриває нашим серцям Бога.

Адже саме в таких подорожах люди отримують можливість не тільки дізнатися багато нового, а й відчути себе частинкою нашої Православної Церкви, історії та культури країни. Поїздка залишила чарівні враження в людських душах. Вони довго згадуватимуть своє паломництво до православної святині України.

Додому паломники везли Святу Воду Почаївської гори, просфори, ікони та книги.

Дай Боже, щоб ця поїздка стала поштовхом до більш глибокого духовного життя, щоб по заповідях Божих прихожани виправляли своє життя.

Паломники висловлюють щиру подяку настоятелю Свято – Михайлівського храму протоієрею Василю Гриневичу за організацію та незабутні враження від поїздки.

Прес-служба Пулинського благочиння.

ПАЛОМНИЦТВО ПРИХОЖАН СВЯТО –МИХАЙЛІВСЬКОГО ХРАМУ С.СОКОЛІВ ТА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ХРАМУ С.ТЕТІРКА ПУЛИНСЬКОГО БЛАГОЧИННЯ ДО ПОЧАЄВА

ПАЛОМНИЦТВО ПРИХОЖАН СВЯТО –МИХАЙЛІВСЬКОГО ХРАМУ С.СОКОЛІВ ТА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ХРАМУ С.ТЕТІРКА ПУЛИНСЬКОГО БЛАГОЧИННЯ ДО ПОЧАЄВА

ПАЛОМНИЦТВО ПРИХОЖАН СВЯТО –МИХАЙЛІВСЬКОГО ХРАМУ С.СОКОЛІВ ТА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ХРАМУ С.ТЕТІРКА ПУЛИНСЬКОГО БЛАГОЧИННЯ ДО ПОЧАЄВА

Раздел: 
Новости Благочиний