ПАЛОМНИЦТВО ВІРНИХ ПУЛИНСЬКОГО БЛАГОЧИННЯ ДО СВЯТО – БОГОРОДИЧНОГО РИЗОПОЛОЖЕНСЬКОГО ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ

15.11.2017

Окремим видом туризму є паломництво. На відміну від інших видів мандрівок паломництво сповнене релігійного сенсу, воно є насамперед духовною подорожжю з метою кращого пізнання себе, своїх відносин з Богом і з близькими. Паломництво було поширене в усі віки християнства. Люди мандрували через цілі континенти, наражаючись на численні небезпеки, щоб на власні очі побачити церковні святині – храм Святої Софії в Константинополі, місця біблейської історії в Ізраїлі та Єгипті. Звичайно, в сучасному світі цих небезпек вже немає, але все одно духовне паломництво залишається випробуванням для терплячості, цілеспрямованості подорожуючих, а також їхнього вміння знаходити між собою спільну мову.

Здійснюючи прощу до святих місць, людина набуває справжнього душевного поєднання з Богом, паломництво і проща – це духовне випробування, яке наповнене переліком духовних завдань, що реалізуються в процесі здійснення цього заходу.

6 листопада в честь шанування чудотворної Ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» на запрошення єпископа Фастівського Даміана, керуючий Паломницьким відділом Пулинського благочиння протоієрей Василь Гриневич організував паломнимцьку поїздку до Свято – Богородичного Ризоположенського чоловічого монастиря с.Томашівка Фастівського району Київської області.

Святкову Божественну літургію очолив єпископ Фастівський Даміан.

Під високими склепіннями храму звучав злагоджений і мелодійний спів хору. Багато вірних різного віку: побілених сивиною і зовсім юних – цього дня причастилися Святих Христових Тайн. Після Божественної Літургії відбувся хресний хід навколо монастиря із читанням чотирьох зачал Євангелія та окроплено всіх присутніх святою водою.

Опісля всіх присутніх було запрошено до святкової трапези.

На прохання паломників Владика Даміан любязно показав визначні місця монастиря та розповів його історію.

Монахи копітливо доглядають за чудовим палацом, реставруючи та відновлюючи колишню розкіш старовинного будинку. Все навколо будівлі оточено чудовим садом з десятками квітуючих клумб і парковими скульптурами.

Паломники висловили щирі слова подяки Владиці Даміану за захопливу екскурсію.

Дана поїздка була спрямована до святих місць з метою духовного очищення, осмислення свого духовного призначення, помолитися й доторкнутися до чудотворних ікон і нетлінних мощей, отримати Божу благодать, отримати зцілення від духовних та тілесних недуг.

Після повернення враженням не було меж. Отримавши від паломництва невимовне духовне натхнення. Все більше й більше лине думка, що невипадково Господь спрямував наш шлях до Свято-Богородичного Ризоположенського чоловічого монастиря.

Прес-служба Пулинського благочиння.

ПАЛОМНИЦТВО ВІРНИХ ПУЛИНСЬКОГО БЛАГОЧИННЯ ДО СВЯТО – БОГОРОДИЧНОГО  РИЗОПОЛОЖЕНСЬКОГО ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ