Парафіяни храмів сіл Мирославки та Малосілки здійснили паломницьку поїздку до святинь Вінниччини

11.03.2019

У суботу, дев’ятого березня, парафіяни Свято-Покровського храму с. Мирославки і Свято-Михайлівської церкви с. Малосілки здійснили паломництво до святинь Вінниччини. Духовну подорож супроводжував настоятель – ієрей Михаїл Худяков.

Із самісінького ранку, помолившись, близько 20-и віруючих Бердичівщини вирушили автобусом у мандрівку до села Мирного (колишня назва – Кіровка) Калинівського району, розташованого в самому серці Вінницької області. Храм Іверської ікони Божої Матері – невеличкий, ошатний та затишний… Він прославлений мироточивими іконами, біля яких люди отримують благодатну допомогу і численні зцілення. У сільській церкві їх три: першою почала мироточити у червні 2007-го року ікона «Всіх святих», незабаром – образ Христа Спасителя.

Під час звершення Чину освячення води ікона засвітилася сяйвом, і на склі з’явився образ Пресвятої Богородиці. Невдовзі замироточила чудотворна ікона Божої Матері Іверської, на честь якої згодом і назвали новозбудований храм, настоятель якого – протоієрей Віталій Трач. Паломники з сіл Мирославки та Малосілки молилися за Божественною Літургією в церкві, схилялися перед чудотворними іконами, подумки звертаючись до Господа Ісуса Христа та Його Пречистої Матері. Віруючі з Бердичівщини кажуть, що «біля святих образів оновлюєшся душею і сповнюєшся благодаті…»

На зворотньому шляху паломники побували у храмі преподобної Параскеви Сербської міста Калинівки, зведеному у 2000-му році. Далі попрямували до Калинівського чудотворного хреста. За переказами, у 1918-му році чи у 1922-му при дорозі було встановлено великий хрест. У 1923-му, 7-го липня, сталася подія, що отримала назву «Калинівське диво». З хреста, простріленого п’яним червоноармійцем, потекла кров. У солдата, який посягнув на святиню, відняло руку. Як розповідають старожили, після такого дива безбожник розкаявся та став глибоко віруючим. Тисячі прочан почали приїжджали звідусіль, щоби схилитися перед Хрестом, і чимало отримували зцілення… Безбожна влада знищила його, але люди зберегли пам’ять про чудесну подію і пронесли її крізь десятиліття. На місці простріляної святині продовжували ставити хрести. Їх руйнували, але вони з’являлися знову і знову... У 1995-му році було встановлено новий великий хрест – копію простріленого у 1923-му. З того часу сюди щорічно звершують Хресний хід із Вінниці. Нині величний дубовий хрест стоїть у каплиці, що зведена над святим місцем. Там, де понад 95 років тому була пролита Христова кров, відчувається особлива Божа присутність…

Сповнені різноманітних вражень і світлої радості, паломники поверталися додому, дякуючи ієрею Михаїлу Худякову за щасливу можливість здійснити подорож до святинь Вінниччини та парафіянці Свято-Миколаївського собору м. Бердичева Ларисі Поліванчук, яка була екскурсоводом під час поїздки. У планах віруючих Свято-Покровського храму с. Мирославки і Свято-Михайлівського храму с. Малосілки – нові подорожі Україною. Паломництво дає відчуття духовного єднання, спонукає заглибитись у себе, замислитися над життям та очиститися…

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Раздел: 
Новости Благочиний