«Пастушки з ягнятком перед тим Дитятком...» Різдво Христове у Житомирі!

07.01.2015

Ось і знову Творець світу видимого та ні наповнив серця людські благодатної зустрічі із новонародженим Спасителем Богонемовлям Ісусом Христом. Щорічно у цей вибраний Богом день ніби переносимось своїми почуттями і думками у тиху Віфлиємську ніч, де у печері під сяйвом світозарної зорі, на сіні, був народжений маленький Христос. "Слава у вишніх Богу і на землі мир" - сповіщають Ангели Небесні про неохоплюючу людський розум величну подію звичайним пастушкам, а ті приходять аби першими поклонитися обіцяному Месії.

Свято Різдва Христового завжди кожним християнином очікується у великому смиренні і трепеті, адже саме ця подія дала почин і продовження усім наступним святкуванням пов'язаним із новим Адамом, Христом Спасителем. Про Різдво Господнє знають усі і кожен, старі і малі, юнні і молоді, християни і нехристияни, весь світ і вся вселенна славословно вінчує та прославляє народженого від Діви.

Ще заздалегідь до опівночі, із 6 на 7 січня, у Житомирському Спасо-Преображенському кафедральному соборі з усіх куточків міста збирався православний люд. У храмі звичали вітання: "Христос народжується, славімо Його". Стіни величного собору переповнювалися різдвяної благодаті, усі перебували у передчутті про звіщення благої новини про з'явлення на світ Богодитятка. І ось розпочинається святкова Божественна молитва, літургійна Трапеза...

Богослужіння у співслужінні кліриків Преображенського собору очолив керуючий єпархією, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Під час малого входу, за понесені труди на славу Божу, клірик головного храму єпархії, протоієрей Сергій Грицаюк був нагороджений великою церковною нагородою - правом носіння митри.

Після прочитання різдвяного Євангелія Владика Никодим зачитав послання Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія.

Вітаючи духовенство собору та усіх житомирян із великим святом на честь Різдва Христового архієпископ Никодим побажав кожній християнській сім'ї та родині щастя, радості, достатку духовного і земного, благополуччя, а найголовніше єдності у мирі і любові один до одного.

Завершилась житомирська різдвяна благодатна ніч спільною колядою та прославленням народженного Христа Ісуса.

Різдво Христове у Житомирі!