30.05.2012

У вівторок, 29 травня з благословення Високопреосвященнійшого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського на території Свято-Троїцького кафедрального собору м.Новограда-Волинського відбулися перші збори священнослужителів новоутвореного Новоград-Волинського Троїцького благочиння.

Перші збори Новоград-Волинського Троїцького благочиння.

У невимушеній братній атмосфері благочинний округу протоієрей Валентин Мороз провів бесіду-діалог з присутніми співбратами, за якою обговорювались перспективи пастирського служіння духовенства в дусі братерського єднання.

Почалися збори зі спільної молитви та ознайомленням із текстом архієрейського циркуляру по Житомирській єпархії про утворення Новоград-Волинського Троїцького та Новоград-Волинського Преображенського округів. Далі благочинний поспілкувався з кожним священиком особисто по найважливішим питанням парафіяльного життя.

Перші збори Новоград-Волинського Троїцького благочиння.

На зборах були обговорені питання місіонерської та катехізаторської діяльності. О.Валентин поділився з присутніми досвідом, який він отримав під час участі в міжнародній молодіжній конференції в м.Балаклаві та зосередив особливу увагу на роботі священиків з молоддю.

Нещодавня участь о.Валентина в Житомирському батьківському форумі дала поштовх для проведення в м.Новограді-Волинському хресних ходів районного масштабу з метою підняття духу Православ’я у людей не тільки воцерковлених, а й у тих, хто не знайомий з красою і силою внутрішнього світу християнства. Першу хресну ходу, з благословення архієрея, заплановано провести в день пам’яті святих Петра і Февронії – покровителів сім’ї. Цю ідею підтримали всі священики благочиння.

Перші збори Новоград-Волинського Троїцького благочиння.

На зборах було прийнято рішення про призначення відповідального за роботу окружного підрозділу єпархіального Відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді, а також прес-секретаря округу. Ці послухи покладено на протоієрея Ярослава Мішустіна. Протоієрей Ігор Пєшко буде відповідати за зв’язки з медичними закладами міста.

Перші збори Новоград-Волинського Троїцького благочиння.

Оскільки деякі священики на парафіях почуваються матеріально незахищеними, спільним голосуванням було прийнято рішення про створення фонду взаємодопомоги для священнослужителів, кошти з якого будуть розподілятись на лікування та інші форс-мажорні обставини життя священика.

Під час зустрічі розглядалися інші питання парафіяльного служіння священиків.

Виражаючи вдячність прибулим на зібрання пастирям, благочинний побажав всім радості во Христі та успіхів у служінні, нагадав про проведення загальноєпархіальних зборів, а також запросив на спільні богослужіння в Свято-Троїцькому кафедральному соборі.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.