Плащаниця Божої Матері у Житомирі.

19.10.2012

Плащаниця Божої Матері у Житомирі.Плащаниця Божої Матері у Житомирі.

15 жовтня 2012 року, по благословінню Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в місто Житомир, для молитвенного поклоніння вірян була привезена Плащаниця Пресвятої Богородиці.

Поринаючи в опис та історію Саятині дізнаємося, що Ікона ця являє собою вирізану по контуру фігуру Божої Матері, Яка лежить у гробі, і з обох боків обкладена срібною позолоченою оправою; вінець прикрашений коштовним камінням; є багато підвісок. Риза на ній — дар російської Меланії, графині Анни Олексіївни Орлової-Чесменської

Плащаниця Божої Матері у Житомирі.Плащаниця Божої Матері у Житомирі.

Плащаниця Пресвятої Богородиці, яка стала прототипом для багатьох відомих нам її зображень, збереглася донині й знаходиться в Єрусалимі, в подвір'ї Гефсиманської обителі, так званій Малій Гефсиманії, розташованій навпроти входу до Храму Гроба Господнього. В цьому невеликому храмі вона знаходиться праворуч біля вівтаря. Вона лежить перед шанованою іконою Божої Матері «Милостивою», прикрашеною кількома низками намиста й прикрас, принесених на подяку за численні зцілення.

Плащаниця Божої Матері у Житомирі.Плащаниця Божої Матері у Житомирі.

Урочиста зустріч святині відбулася у стін Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору, де зібралося сотні житомирян та десятки автобусів із паломникамив різних областей. Під святковий передзвін Плащаницю було внесено у храм і звершено Божественну літургію, яку у співслужінні благочинних та духовенства єпархії розділили між собою митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон та архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

Протягом усьго дня, аж до закінчення вечірнього богослужіння, Свято-Хрестовоздвиженський собор міста був переповнений віруючими, котрі проявляючи терпіння та смирення стоячи годинами у черзі, із молитвою та благоговінням приклонялися до Святині.

Плащаниця Божої Матері у Житомирі.Плащаниця Божої Матері у Житомирі.

Близько сьомої години вечора Плащаниця Божої Матері була принесена у Житомирський Спасо-Преображенський кафедральний собор. Не дивлячись на прохолодну погоду, віряни житомирщини та паломники цілу ніч, аж до п'ятої години ранку, линули у храм до Пресвятої Богородиці і несли у свої домівки отриману від Неї радість та благодать.

О п'ятій годині Плащаницю торжественно провели, для поклоніння віруючих Вона відправилася подальшим маршрутом до м. Новограда-Волинського.

Плащаниця Божої Матері у Житомирі.