Православні Бердичева молитовно зустріли Благовіщення Пресвятої Богородиці.

08.04.2012

Благовіствуй, земле, радість велику,
небеса, оспівуйте славу Божу…

Православні Бердичева молитовно зустріли Благовіщення Пресвятої Богородиці

На Благовіщення православні Бердичева поспішають до храмів. Світлого ранку, сповитого серпанком, люди стікаються, як струмочки, до Свято-Миколаївського собору. Святково одягнені, з піднесеним настроєм, вони йдуть на Богослужіння. У синій височині пливуть звуки церковних дзвонів, злітають угору голуби… Цей день сповнений великої любові, яку відчувають до Матері Божої усі християни.

Радіють небо, земля і вся природа…Православні Бердичева молитовно зустріли Благовіщення Пресвятої Богородиці

Пресвята Богородиця прийняла нас під Свій Покров, Вона призначена від початку віків для нашого спасіння. І нині Пречиста Діва прославляється, як Чесніша від херувимів і незрівнянно Славніша від серафимів. Перед Нею схиляється увесь ангельський світ...

«Сьогодні початок нашого спасіння і сповіщення відвічного таїнства: Син Божий стає Сином Діви» (тропар празника)

Православні Бердичева молитовно зустріли Благовіщення Пресвятої Богородиці

Щорічно сьомого квітня відзначається велике свято – Благовіщення. Цього дня молитовно згадується подія, яка передувала зачаттю Ісуса Христа: Архангел Гавриїл, посланий від Бога, з’явився в місті Назареті, щоб сповістити Діві Марії благу звістку про майбутнє народження Нею Ісуса – Сина Божого. Увійшовши до будинку, де жила Марія, Гавриїл сказав: «Радуйся, благодатна! Господь із Тобою, благословенна Ти між жонами». Стривожена Марія стала міркувати, що означає це привітання. А Гавриїл продовжив: «Ти знайшла благодать у Бога. І ось зачнеш в утробі, і породиш Сина, і даси Йому ім’я Ісус.

Православні Бердичева молитовно зустріли Благовіщення Пресвятої БогородиціВін же буде Великий, і Сином Всевишнього званий». Чиста і непорочна, заручена з праведним старцем Йосифом, Марія не жила із ним, як дружина з чоловіком. Бажаючи залишитися Дівою, Вона з подивом запитала Ангела: «Як це буде (що я стану Матір'ю), коли мужа не знаю?» Гавриїл заспокоїв Її, пояснивши, що обітницю цю не буде порушено, що зачаття станеться через надприродну дію Святого Духа: «Дух Святий злине на Тебе, і Всевишнього сила обгорне Тебе…», тобто Сам Син Божий зійде в Її утробу… І Марія смиренно промовила: «Я раба Господня, нехай буде мені за словом Твоїм». Вона з довір’ям до Бога віддала в руки Творця Свою та Йосифа долю, а разом із тим – і долю всіх людей.

Православні Бердичева молитовно зустріли Благовіщення Пресвятої Богородиці

Отець Небесний послав у світ Свого Єдинородного Сина, щоб він Своєю наукою і життям опромінив людей світлом вічної правди. Але для цієї Божої тайни потрібний був сосуд, який би міг прийняти Самого Божого Сина, і ним стала Пречиста Діва Марія. Через Пресвяту Діву Марію людині відкрилася глибина Любові Божої. Стало можливим усе, що благоволив Господь, приготував та дарував для її користі і спасіння.

Святкування Благовіщення почалося у Східній Церкві наприкінці ІV-го або на початку V століття. У перші століття цей празник уважався Господським, як на Сході, так і на Заході. В VII-му столітті встановлюється теперішня назва – Благовіщення Пресвятої Богородиці, і свято відносять до Богородичних. Із приходом та поширенням християнства на Україні воно стає одним із 12-и основних свят церковного календаря – особливо шанованим народом.

Радуйся благодатна, Господь з Тобою!

Православні Бердичева молитовно зустріли Благовіщення Пресвятої Богородиці

Богослужіння Благовіщення сповнене піднесених, величних і радісних гімнів, багато разів у Храмі Божому звучить: «Радуйся!» Облачення священиків – блакитного, Богородичного кольору. Він символізує зустріч Бога з миром. І колір неба відповідає вченню про Божу Матір, яка вмістила у Собі Саме Божество. Цього дня у Свято-Миколаївському соборі особливо багато блакиті: майже всі жінки і дівчатка – в хустинках небесних відтінків. Наче невпинно струмує потік Божественної любові… І навколо – різні квіти, а також і лілії – символ чистоти і непорочності Діви Марії.
Божественну Літургію звершив клірик Свято-Миколаївського собору протоієрей Віктор Сватула. Люди з благоговінням слухали піснеспіви і возносили свої молитви до Матінки Божої: «Пресвята Богородице, спаси нас…» Лунали голоси церковних півчих, співав увесь храм, славлячи Господа. Протоієрей Віктор Сватула звернувся до православних із зворушливим словом проповіді: «Сьогодні ми відзначаємо два свята: Благовіщення Пресвятої Богородиці і Лазареву суботу. Воскресіння праведного Лазаря на четвертий день після смерті – найбільше із земних чудес Ісуса Христа, що стало запорукою Його Воскресіння і в майбутньому – воскресіння всіх людей.

Православні Бердичева молитовно зустріли Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення належить до великих празників нашої Церкви. Сьогодні звершується велична тайна: початок нашого спасіння. Бог наперед визначив, що для того, аби викупити людство, буде потрібна жертва. Цією жертвою мав стати Син Божий, Ісус Христос. Виявом цієї вічної таїни стало благовіщення про те, що Син Божий буде сином Діви. Це особливе свято розкриває для кожної людини відповідь на запитання: чому Бог обрав із тисяч жінок на землі саме Її – Діву Марію…» Розповівши про події, описані в Святому Євангелії, священик продовжив: «Пресвята Богородиця є нашою Заступницею перед Господом Богом. Вона не залишає нас у важкі хвилини життя. Ми просимо Її не тільки як Матір Сина Божого, але і як Матір усіх, за своїх дітей і батьків. І маємо щиру надію на Її захист. У цей день із вірою та чистим серцем звертаємося до Неї: «Радуйся благодатна, Господь з Тобою!»

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков привітав усіх зі святом Благовіщення Пресвятої Богородиці, а причасників – із прийняттям Святих Христових Таїн: «Залишилася Страсна седмиця, і кожний її день – великий і святий, бо має важливий духовний зміст. Це останній тиждень земного життя Христа, тиждень його страждань на хресті... І сьогодні , в день Благовіщення Пресвятої Богородиці, бажаю вам сил духовних. Усім вам Покрову Матері Божої!»

Православні Бердичева молитовно зустріли Благовіщення Пресвятої Богородиці

Цього дня багато віруючих прийшли до храму до Святої Сповіді та Причастя. «Кожний, – говорить прихожанка Свято-Миколаївського собору Тетяна Осадчук, – хоче прийняти «Благу Вість» із відкритим серцем і чистою душею. Обміркувавши своє життя на шляху Великого посту, я прийшла сьогодні до Бога, щоб сповідатися у гріхах і отримати прощення. На душі в мене – відчуття єднання з Господом, любов до Бога та ближніх». Зінаїда Кокунець від щирого серця зичить усім: «Нехай простить нас Господь і пошле Свою Божественну благодать. Молю Бога за нас, Його дітей, за всіх бердичівлян і нашу Україну».

Під час Великого Посту ми прагнемо очищення від гріхів, пристрасно молимося і просимо підтримки та допомоги у Господа Бога. І в день Похвали Пресвятої Богородиці вшановуємо Богоматір – Заступницю і Покровительку нашу. І вчимося у Неї справжньої покори та смирення.

Прес-служба Бердичівського округу.

Раздел: 
Новости Благочиний