Престольне свято храму Святого рівноапостольного князя Володимира Великого у Бердичівському виправному центрі (№108)

31.07.2021

Престольне свято відзначив храм Святого рівноапостольного князя Володимира Великого у Бердичівському виправному центрі (№108). П’ятнадцятий рік поспіль на святковому Богослужінні збираються засуджені та співробітники установи, духовенство Бердичівського благочиння і гості з інших міст України.

Історія Свято-Володимирського храму, що на території Бердичівського виправного центру (№ 108), почалася у 2006-му році. Церкву зводили на прохання, за кошти і трудами колишніх засуджених. З волі Божої у будівельних роботах та в облаштуванні храму брали участь чоловіки, які нині проживають у Києві, Кам’янець-Подільському, Луцьку та Житомирі. Постійно дотримується багаторічної традиції розділяти з іншими віруючими радість престольного свята Володимир, який і цього липневого дня приїхав із Хмельниччини разом із другом Русланом. Михайло завітав із дружиною Іриною. «Храм зводив Сам Господь, – занурився у спогади лучанин. – Бог подавав за молитвами нашими. Господь сподобив, і я став одним з учасників будівництва. Стіни церкви розписував художник, якого за майстерність прозвали Пікассо…» У коридорі при вході до храму на малюнках, в обличчях віруючих, талановитий митець відтворив риси тих, хто допомагав у зведенні колонійської церкви… «Приїжджаю сюди з радістю в серці, – говорить Михайло. – Тут я набував свій перший духовний досвід, смирення і терпіння. Тут отримував Божественну благодать, особливий спокій та надію на прощення…»

Святкову Божественну Літургію очолив настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик) у співслужінні протоієрея Андрія Корнющенка. Спів церковного хору торкався струн серця і зачіпав до сліз… Церковний староста Володимир Зав’ялов просив у своїх молитвах, аби Господь зміцнив сили й дарував Свою допомогу… На богослужіння прийшли жителі мікрорайону Газопровідний. Алла Михайлівна молилася за здоров’я рідних та упокій свого спочилого сина Володимира… Її подруга Людмила Михайлівна зверталася до Бога, благаючи просвітити людей: «Нехай усі живуть у мирі, добрі та злагоді, нехай Господь допоможе подолати випробування, війни, хвороби та ворожнечу, щоб ми єдиними устами і єдиним серцем славили Спасителя…» «Ми відзначаємо і шануємо 1033-ю річницю Хрещення Русі, дякуючи Богу, Який нагородив наш народ великим даром – Православною вірою, – звернувся до віруючих архімандрит Мануїл (Бицик). – Святий рівноапостольний князь Володимир охрестив свій народ, і люди пізнали істинного Бога. Ми сьогодні радіємо, тому що у Хрещенні стали дітьми Божими. Ми є нащадками святого князя Володимира… Нам, православним християнам, необхідно бути вірними Богу і йти тим шляхом, який накреслено в Святому Євангелії. Якщо люди звертаються до Господа з молитовними проханнями, Отець Небесний усім подає руку допомоги. Господь – наше світло, наш шлях, наше життя. Хто йде за Богом, тих Він приведе до тихої пристані Царства Небесного, до радості блаженної... Господь очищає нас в горнилі скорбот і хвороб, труднощів та напастей. Віра окрилює, дає сили і впевненість. Віра – наш духовний стрижень. Будемо ж дякувати Богу за милості та благодіяння, Його Любов – велика і безмежна…»

Після звершення молебню перед іконою святого благовірного князя Володимира протоієрей Андрій Корнющенко привітав тезоіменитих Володимирів і побажав усім зміцнюватись у вірі: «Миру вам, благоденства, мудрості та терпіння! Нехай духовна радість наповнює серце і душу, нехай Господь благословляє вас на многая літа!»

З Хрещенням Русі всіх православних! Нехай Господь молитвами святого князя Володимира, нашого хрестителя та просвітителя, береже нас!

Прес-служба Бердичівського благочиння.