Престольне свято в селі Бейзимівка.

15.08.2012

7 серпня Православна церква святкує Успіння праведної Анни матері Пресвятої Богородиці. Праведна Анна, мати Богородиці, була дочкою священика Матфана і дружини його Марії, з коліна Левіна, роду Ааронового. Святий праведний Іоаким, син Варпафіра, був нащадком царя Давида, якому Бог обіцяв, що від насіння його нащадків народиться Спаситель світу.

Престольне свято в селі Бейзимівка.Престольне свято в селі Бейзимівка.

Подружжя, Іоаким і Анна, жили у Назареті Галілейському. Вони не мали дітей до глибокої старості і все життя сумували про це. Їм доводилося переносити презирство і глузування, так як в той час Бездітність вважалося ганьбою. Але вони ніколи не нарікали, і тільки гаряче молилися Богу, смиренно сподіваючись на Його Волю. Одного разу, під час великого свята, дари, які праведний Іоаким взяв до Єрусалиму для принесення їх Богу, не були прийняті священиком Рувімом, який вважав, що бездітний чоловік не може приносити жертву Богові.

Це дуже засмутило старця, і він, вважаючи себе самим грішним з людей, вирішив не повертатися додому, а оселитися на самоті в пустинному місці. Його праведна дружина Анна, дізнавшись, якому приниження зазнав її чоловік, стала в пості і молитві скорботно просити Бога про дарування їй дитини. У пустельному самоті і пості про те ж просив Бога і праведний Іоаким. І молитва святих подружжя була почута - їм обом Ангел сповістив про те, що народиться у них Дочка, яку благословить весь рід людський. За велінням Небесного Вісника, праведні Іоаким і Анна зустрілися в Єрусалимі, де, за обітницею Божою, у них і народилася Дочка, наречена Марією.

Престольне свято в селі Бейзимівка.Престольне свято в селі Бейзимівка.

Святий Іоаким помер через кілька років по введенні в храм Благословенної своєї Дочки, в 80-річному віці. Свята Анна померла у віці 70-ти років, через два роки після нього, провівши свої останні роки при храмі, поряд з Дочкою.

Імператор Юстиніан II оновив храм на честь Анни, бо праведна Анна з'явилася його вагітній дружині, тоді ж мощі її і покривало (мафорій) були перенесені до Константинополя.

Благочинний Чуднівського округу протоієрей Андрій Змієвський здійснив Божественну літургію в храмі Успіння Праведної Анни села Бейзимівка. Йому співслужили настоятель храму ієрей Віталій Петрик, ієрей Віктор Шапар, протоієрей Ярослав Комарницький, ієрей Володимир Рогальчук, протоієрей Василій Волохатий. Після закінчення літургії був здійснений традиційний хресний хід з читанням Євангелій. Після закінчення Богослужіння благочинний звернувся до вірян з святковою проповіддю.

Прес-служба Чуднівського округу.

Престольне свято в селі Бейзимівка.