Престольне торжество Свято-Різдво-Богородичного храму міста Баранівки!

21.09.2014

21 вересня 2014 року, свята Христова Церква відзначає нарочито перше в церковному новолітті двунадесяте свято, свято котре є початком і буттям усіх наступних - Різдво Пресвятої і Преблагословенної Діви Богородиці.

Діва Марія з'явилася у сіт, коли людство перебувало уже у погибильному гріховному гніті та занепаді і відбулося це на зламі Старого і Нового Завіту. Саме Вона, Непорочна і Чиста стала Вмістилищем Невмістимого, стала Агницею, котра родила Агнця і Спасителя роду людського. Святі отці твердять, що свято Різдва Богородиці є всесвітньою радістю і духовним захопленням.

У цей торжественний день Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський відвідав містечко Баранівка та очолив Божественну літургію у місцевому Свято-Різдво-Богородичному храмі, котрий відзначає своє престольне свято. Відразу помітно стало, що Владику заздалегідь чекали і готувалися. Встелили доріжку квітами, спекли запашний коровай, зутріли із квітами та бажанням отримати святительське благословіння.

За богослужінням архієрею співслужили: благочинний Баранівського району прот. Роман Клим, благочинний Новоград-Волинського Троїцького округу прот. Валентин Мороз, благочинний Романівського району прот. Ярослав Коверчук, духовенство Баранівського благочиння та інші.

Ще більшої урочистості цьому недільному дню прибавило святкування дня міста, котре проводилось на районному рівні, а тому після завершення літургії та проповіді Владики усі разом хресною ходою обійшли навколо храму та вирушили до сцени головної площі містечка. Тут уже зібралися представники світської влади та чимало місцевих жителів. Завітали на свято також ветерани та бійці, що прибули із зони АТО.

Архієпископ Никодим закликавши усіх до спільного єднання прочитав молитву та звернувся із словом вітання до присутніх. Владика вимовив слово подяки ветеранам та військовослужбовцям, останнім подарував ікони та благословив. Міщан привітали також влада та дітки, котрі виступили із святковим концертом та віршами.

Останнім урочистим заходом у Баранівці стало відкриття та освячення нової вхідної брами до святого храму на честь Різдва Богородиці. Владика урочисто перерізав стрічку та освятив нові ворота святою водою.

Прес-служба Житомирської єпархії

Престольне торжество Свято-Різдво-Богородичного храму міста Баранівки!