Престольне торжество відзначив Житомирський Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор на Замковій горі.

27.09.2024

27 вересня 2024 року, в день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, своє Престольне торжество урочисто відзначив Житомирський Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор, що на Замковій горі.

З нагоди свята Божественну літургію очолив Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Владиці співслужили: секретар єпархії і намісник собору протоієрей Сергій Грицаюк, духівник єпархії архімандрит Гавриїл (Вардаєв), клірик Рівненської єпархії та батько намісника протоієрей Володимир Грицаюк, благочинний Романівського району протоієрей Ярослав Коверчук, благочинний Коростишівського округу протоієрей Діонісій Грицаюк, благочинний Житомирського міського округу протоієрей Віктор Голубовський, духовенство із Білоцерківської єпархії та інші. За богослужінням молились сестри та ігуменя Спасо-Покровського монастиря с. Вільха матушка Серафима (Мелещук).

Під час літургії були піднесенні молитви про мир в Україні та припинення війни.

Наприкінці богослужіння відбувся хресний хід, по завершенні якого митрополит Никодим звернувся із словом проповіді до вірян.

Для присутніх на молитві було організовано трапезу.

Пресслужба Житомирської єпархії УПЦ.