Прихожани захистили храм від захоплення в Царівці Коростишівського благочиння Житомирської єпархії УПЦ.

31.05.2022

Жінки, сини яких служать на передовій, захищали право молитися в своєму храмі в селі Царівка. Поки їхні сини та чоловіки захищають Україну, а один з них сьогодні перебуває в полоні, люди, що не мають жодного стосунку до православ'я і могли б послужити Батьківщині на полі бою, приїхали захоплювати храм святого благовірного князя Александра Невського - покровителя воїнів і захисника всіх людей. Це його слова стали крилатими: "Не в силі Бог, а в правді!"

Милість Божа, що в Царівці є храм, присвячений цьому великому святому, який в земному житті був мудрим державним діячем, відважним воїном, хранителем віри, і закінчив свої дні, прийнявши монашеський постриг.

На жаль, тенденція захоплення храмів сьогодні розповсюджена по всій Україні, особливо в західних областях. Дякувати Богу, в Коростишівському благочинні жоден храм не був захоплений. Прихожани з неустанною молитвою і стійкою вірою відстоюють право молитися в церкві своїх батьків і дідів. Натомість деякі представники місцевої влади за підтримки нецерковних людей не полишають намагань обманним шляхом та примусом перевести храми канонічної церкви до політичного проекту під назвою ПЦУ.

Подібна ситуація сталася і в Царівці. Ініціативна група людей, які не мають жодного стосунку до місцевого храму і взагалі до православ'я, зібрали підписи буцімто від релігійної громади і зайшли до храму, де молилися віряни. За словами місцевих жителів, заколотників зібрали староста Олена Духневич та активіст Микола Оверківський.

Провокатори намагалися обзивати людей у храмі, використовуючи всі можливі штампи і стереотипи, які розповсюджують у суспільстві проти Української Православної Церкви. Прихожани храму мирно спілкувалися з опонентами, пам'ятаючи слова Христа: "Якщо Мене гнали, то гнатимуть і вас; якщо Мого слова дотримувались, будуть дотримуватись і вашого".

Переглядаючи відео інциденту в соцмережі, люди дивувалися бездіяльності місцевої поліції, яка спокійно спостерігала за потоком образ, який звучав вбік мирних прихожан храму. Жителі констатують, поки в Україні триває війна, яку в перші ж дні засудив предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій, на місцях організовані групи ведуть свою війну проти бабусь у хустинках, які моляться в храмах за мир в Україні, владу, воїнство і народ. Ініціатори силових переводів храмів до ПЦУ, певно, забувають слова Господа: "По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою".

З Божою поміччю, врешті-решт молитва і любов, яку проявили прихожани храму, перемогли, і ті, хто хотів захопити святиню, покинули її стіни.

Однак віряни хвилюються, що дані ситуації можуть повторитися як тут, так і в інших селах і містах. Тому закликають братів і сестер у Христі відвідувати Богослужіння, причащатися, брати активну участь у житті церкви у цей нелегкий час. І разом молитвою допомагати Україні і рідній Українській Православній Церкві. А представників влади та правоохоронних органів закликають діяти в рамках чинного законодавства - захищати права громадян на свободу світогляду та віросповідання та не допускати рейдерських захоплень святинь української з діда-прадіда церкви.

Прес-служба Житомирської єпархії.

Раздел: 
Новости Епархии