Пройшли збори духовенства Бердичівського благочиння

03.05.2013

Першого травня пройшли збори духовенства Бердичівського благочиння під головуванням благочинного Бердичівського округу, настоятеля Свято-Миколаївського собору протоієрея Віталія Бойкова.

Зібрання розпочалося з повідомлення про приємні новини. Отець благочиний привітав чотирьох священиків Бердичівського округу, які напередодні Великодня отримали церковні відзнаки в Житомирському Свято-Успенському архієрейському соборі з рук свого архіпастиря. Ієромонах Мануїл (Бицик) і протоієрей Владислав Асафов нагороджені хрестом із прикрасами, ієрей В'ячеслав Губенко та ієрей Іоанн Попадич возведені в сан протоієрея. Далі головуючий висловив глибоке співчуття духівнику благочиння протоієрею Миколаю Шпичці з приводу кончини його батька, новопреставленого раба Божого Віктора.

В ході зборів благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков довів до відома священства питання, що піднімалися на останньому засіданні єпархіальної ради. Зокрема, правлячий архієрей, Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, повідомив про відвідання ним Предстоятеля Української Православної Церкви та імовірний приїзд Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира в Житомир 19-го травня. Також духовенство дізналося про позитивне вирішення клопотання Владики Никодима про канонізацію священика Житомирської єпархії Павла Гордовського (+1919). На засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви 25-го квітня було ухвалено: благословити місцеве прославлення та шанування в межах Житомирської єпархії священика Павла Гордовського, затвердити іконописне зображення святого, представлені проекти тропаря і кондака святого; пам’ять священномученика Павла Гордовського, пресвітера, звершувати в день його прославлення і піднести подяку Всемилостивому Богу, дивному у святих Своїх, що явив нам нового молитовника за Святу Церкву та наш народ.

На зборах в єпархії архіпастир представив присутнім завідувача сектору у справах релігій та національностей управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю у Житомирській області Олександра Пивоварського, який виступив із лекцією. Було наголошено на дотриманні вимог в оформленні
загальноцерковних документів.

Під час зборів духовенства Бердичівського округу обговорювалися різні питання життєдіяльності парафій, серед яких – Богослужіння Страсної седмиці, прибирання кладовищ перед Пасхалією та поминальними днями. Йшлося й про наявність ревізійних комісій, роботу свічних лавок у парафіях тощо.
Отець благочиний повідомив про різні важливі події травня, в тому числі – відзначення престольного свята та 110-ої річниці з дня освячення престолу головного собору Свято-Георгієвського Городницького чоловічого ставропігійного монастиря. З цієї нагоди шостого числа Архієпископ Городницький Олександр запрошує бажаючих узяти участь у святковому Богослужінні та урочистостях.

Восьмого травня очікується приїзд Владики Никодима до Бердичева, який має звершити Божественну Літургію у Свято-Миколаївському соборі.
Завершуючи зібрання, благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков побажав священству з Божою поміччю пройти дні Страсної седмиці і зустріти Світле Воскресіння Христове.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Пройшли збори духовенства Бердичівського благочиння.