13.04.2012

Страсна П'ятниця – день великої скорботи і глибоких дум.

У Страсну П’ятницю весь православний світ згадує розп’яття Спасителя. В цей найскорботніший день прихожани Свято-Миколаївського собору в молитовному мовчанні застигли в храмі, чекаючи на особливі хвилини, щоб вклонитися Плащаниці, помолитися біля неї і вшанувати Спасителя.

Страсна п'ятниця – день тиші і глибокого осмислення кожним свого життя. День Страждань і Смерті Господа нашого Ісуса Христа… Вранці в храмі звершуються Царські Часи. Читають особливі псалми, старозавітне пророцтво, Апостол і Євангеліє… Останні години земного життя Христа… Тихо й протяжно звучить: «Слава Страстям Твоїм Господи…», «Поклоняємося страстям Твоїм, Христе…»

Страсна П'ятниця – день великої скорботи і глибоких дум.

Починається Вечірня… Священнослужителі виносять із вівтаря Плащаницю і встановлюють посеред собору в оточенні білих квітів. Свята Плащаниця символізує полотно, в яке був загорнутий Ісус після зняття з Хреста. Віруючі опустилися перед нею на коліна, ніби перед Самим Христом, із почуттям глибокого суму та невимовної любові до Господа. «В цей день ми бачимо результат наших людських діянь: результат нашої злоби, підступності і заздрості, – слухали православні, затамувавши подих, слова проповіді клірика Свято-Миколаївського собору протоієрея Зиновія Ромаха. – Ми зазіхнули на святе – Господа Бога, на Його любов, справедливість і милість до нас. І сьогодні, як ніколи, згадуємо початок буття світу, спокутуваного і освяченого Господом Ісусом Христом. Ми завжди просимо в Бога: «Подай, Господи…», але є і хвилини, коли потрібно дякувати Йому. Великий Піст нам даний для того, щоб перебувати в молитві покаяння і говорити: «Господи, прости мені!» І кожний знає свою провину, свої недоліки… Нехай же це буде між нами і Богом. І ми повинні сказати Йому: «Прости за нас, наших батьків і всі попередні покоління». Адже ми є спадкоємцями як доброго, так і поганого. Як часто ми забуваємо про ближніх своїх! Свята Церква радить нам пам’ятати і про тих, хто відійшов у вічність, піклуватися про їх могили. Всі ми на кладовищі однакові перед Богом… І тільки Він може судити нас. І сьогодні ми маємо замислитися над своїм життям. І, стоячи перед Плащаницею, розуміємо, якою вдячністю до Нього повинні бути сповнені наші серця».

Страсна П'ятниця – день великої скорботи і глибоких дум.

Схиливши голови, люди стояли перед Плащаницею. І, вклонившися, приступали до неї й побожно цілували. Обличчя Марії Торопової зволожене сльозами, з благоговійної скорботою вона говорить: «Христос віддав за нас Своє життя, щоб Воно продовжувалося в нас. Дякую Йому, що вже 87 років тримає мене. Прошу в Господа прощення за гріхи наші. І сьогодні молюся за рідних, за свого загиблого в роки війни чоловіка». Як каже Ольга Чирва, «біля Плащаниці ми думаємо, якою великою ціною позбавлені від вічної смерті. І від серця, від душі просимо Господа нас простити…»Страсна П'ятниця – день великої скорботи і глибоких дум.

Кожний і з нас, грішних, у відповіді за цю страшну Велику П'ятницю, бо вона сталася тільки тому, що людина втратила любов, відірвався від Бога. І, прикладаючись до Святої Плащаниці, будемо це робити з трепетом і дякувати Господу за спасіння… Він чує кожну нашу молитву, кожний подих. І це дає сили та мужність слідувати Заповідям Божим. Нехай же не позбавить нас Господь Небесного Царства!

Прес-служба Бердичівського округу.

Страсна П'ятниця – день великої скорботи і глибоких дум.Страсна П'ятниця – день великої скорботи і глибоких дум.Страсна П'ятниця – день великої скорботи і глибоких дум.Страсна П'ятниця – день великої скорботи і глибоких дум.