Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.

15.02.2014

15 лютого 2014 року, свята Православна Христова Матір Церква разомі із своїми вірними чадами, православними християнами молитвенно відзначає одне із великих двунадесятих свят - Стрітення Господа нашого Ісуса Христа. І хоча це святкування встановлено на честь події зустрічі Богомладенця із старозавітнім праведником Симеоном та пророчицею Анною, але все ж таки присвячено Пречистій Діві Богородиці, адже саме Їй були сказані пророчі слова, згідно яких Вона витерпіла невимовний біль у серці споглядаючи муки Свого Єдинородного Сина на хресті, ставши Молільницею та Заступницею роду людського.

Напередодні свята Житомирський архіпастир очолив святкову Всенічну та чин Літії у Спасо-Преображенському кафедральному соборі обласного центру.

Самого ж святкового дня у стінах Спасо-Преображенського кафедрального собору зібралося чимало вірян. Урочисту Божественну літургію, в співслужінні кліриків храму очолив правлячий архієрей, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

Особливістю богослужіння стала дияконська хіротонія, яку Високопреосвященніший Владика звершив над студентом четвертого курсу заочного сектору Полтавської духовної місіонерської семінарії Василієм Пінчуком. Новопоставленому диякону архієпископ Никодим побажав ревно та вірно нести своє служіння, тримати у серці молитовність та страх Божий.

Насамкінець богослужіння були прочитані уставні молитви та звершено освячення свічок.

Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.