Стрітення Господнє – свято нашої зустрічі з Богом

17.02.2014

У середині лютого ми запалюємо свічки і, молитовно освячуючи, просимо, щоби вони своїм світлом розганяли нічний морок, а наші душі, просвічені Духом Святим, уникали гріховної пітьми. Свято Стрітення Господнього є для всіх передусім нагадуванням про зустрiч Богонемовляти Христа i святого Симеона, про ту зустріч із Богом, до якої людина покликана у земному житті. Цього дня у храмах звершують святкову службу. На Божественну Літургію, яку очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков, зібралися численні прихожани храму.

«Я – Світло світу. Хто йде за Мною, не блукатиме в темряві, а матиме світло життя…» (Єв. від Іоанна: 8, 12)

У далекі часи відбулася зустріч праведного старця Симеона та маленького Ісуса. За старовинним звичаєм через 40 днів після народження Богонемовляти Пречиста Діва Марія та святий Йосиф принесли Божественне Дитя до Єрусалимського храму, щоби посвятити Богу. На цей час там перебував благочестивий Симеон, якому було обіцяно, що він не помре, доки не побачить Христа Спасителя. Старець упізнав Його, взяв на руки і промовив чудову молитву, яку ми повторюємо й досі: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико…з миром...»

Свято Стрітення – це свято зустрічей: праведного Симеона з Господом, людини з Богом, Старого Завіту – з Новим… І досі Стрітення відбувається в серцях наших… Відбувається зустріч, до якої прагне християнська душа.

«Радуйся благодатна, Богородице Діво, бо з Тебе засяяло Сонце правди – Христос Бог наш, Який просвічує тих, що в темряві…»

Цього дня у Свято-Миколаївському соборі люди з надією і вірою звертали щирі молитви до Творця, відкриваючи свої душі й серця перед Господом.

Освячення води і свічок, атмосфера величної радості, особливий, піднесений настрій… «Зустріч із Христом є щоденною, – говорить прихожанка Катерина Комісар. – Вона відбувається на Божественній літургії, під час прийняття Святого Причастя. Свято Стрітення – це символ нашої зустрічі з Господом. Приймаючи у серці Ісуса Христа, ми змінюємо все наше життя. Господь дарує нам спасіння…»

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков привітав усіх зі святом та побажав духовного процвітання, щоби празник Стрітення Господнього став святом зустрічі з Христом: «Нехай будуть мир та злагода у ваших родинах і Боже Світло у серцях. Нехай Боже благословення буде з усіма нами й Україною! Живіть у вірі та любові».

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, після Божественної літургії духовенство Свято-Миколаївського собору звершило панахиду за загиблими воїнами-інтернаціоналістами. Заупокійні Богослужіння за воїнами-земляками, убієнними поза межами Батьківщини, відправили в усіх храмах благочиння. Люди молитовно згадували тих, кого не дочекалися рідні, хто зазнав страждань, виконуючи військовий обов’язок, хто помер від ран і захворювань…
П’ятнадцятого лютого наш народ вшановує учасників бойових дій на території інших держав. Багато українських солдатів не повернулися з Афганської війни. Ми пам’ятаємо про них і молимося за вічний спокій їхніх душ. «Немає більше тієї любові, як хтось покладе душу свою за друзів своїх…»